Avokádový čoko tvaroh – výživná a zdravá svačinka

avokádový čoko tvaroh

Avokádový čoko tvaroh nasladko můžete použít na svou snídani nebo svačinku s sebou. Je rychlý, lahodný a připravený do 5 minut. ✅

Příběh receptu avokádového čoko tvarohu

Recept na avokádový tvaroh na sladko jsem vymyslela tak nějak za pochodu, když mi u jednoho receptu zbyla polovina avokáda. Neměla jsem chuť na slanou pomazánku z avokáda ani jsem nepotřebovala guacamole, tak mě napadlo udělat si svačinu s tvarohem.

Do mixéru jsem hodila avokádo a pár dalších ingrediencí a výsledek zaujal nejenom mě, ale i mého přítele. Takže, pokud chcete i do svého chlapa dostat trochu zdravého avokáda, vyzkoušejte Avokádový čoko tvaroh nasladko.

Avokádo je exotické ovoce, které si našlo cestu i do našich regálů. I když si mnozí myslí, že jde o zeleninu, není tomu tak. Podobně jako rajče patří avokádo mezi ovoce. Spousta lidí avokádo nejí, protože jim nechutná nebo jej neumí oloupat, ale myslím si, že je to škoda. Avokádo má totiž spousty potřebných živin a je rychlým zdrojem vlákniny, bílkovin a vitamínů. Navíc vám doplní i zdravé tuky, draslík a folát. Pěkný článek o prospěšnosti avokáda najdete na portálu blendea.

Avokádový čoko tvaroh nasladko

obtížnost: snadné • doba přípravy: cca 5 minut • doba vaření: nevaří se • počet porcí: 4 porce (svačina), 2 porce (snídaně)

Ingredience

  • 1/2 avokáda 🥑
  • 4 lžičky holandského kakaa
  • 3 lžičky medu
  • vanička polotučného tvarohu (250 gramů)
  • 2 lžíce bílého jogurtu

Postup

Avokádo zbavíme pecky, vydlabeme jej a rozmixujeme na kašičku. Do této kaše přidáme kakao, med, tvaroh a jogurt a vše důkladné zamícháme nebo promixujeme tyčovým mixérem. Pokud se vám zdá směs moc hutná, přidejte více jogurtu, aby měla jemnější konzistenci. Pokud máte raději sladší variantu, přidejte víc medu.

Takto připravenou směs můžeme vložit do mističek a rovnou jíst nebo připravit do menších skleniček jako svačinku s sebou. Pro větší efekt můžete avokádový čoko tvaroh ozdobit plátkem avokáda nebo snítkou máty. Tmavá čokoládová barvě se skvěle doplňuje se zeleným avokádem. Já používám tento recept pro rychlou snídani nebo svačinu s sebou do práce.

V ledničce vám takto připravený tvaroh vydrží přibližně týden. V uzavřené sklenici nebo misce jej můžete nechat v ledničce okolo 14 dní.

Foto

avokádo

tvaroh s avokádem

avokádový čoko tvaroh

čokotvaroh

avokádový čokoládový tvaroh

Sdílej
Bruneta v kuchyni
Ahoj, jsem Bruneta v kuchyni - baví mě nejenom vaření, ale i cestování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *