Bruneta v kuchyni a její příběh

Proč jsem založila blog Bruneta v kuchyni? A proč zrovna s názvem Bruneta v kuchyni? Dovolte mi, abych představila sebe i svůj food blog.

Ráda vás poznávám

Zdravím, jmenuji se Sabina a se svým přítelem žiji v překrásném městě spojeném s několika známými osobnostmi. Mezi mé oblíbence patří B. Smetana nebo úžasná kuchařka a spisovatelka M. D. Rettigová. Kdo ještě neví, tak napovím – často v něm dělají lidé chybu. Nebudu vás napínat – je to Litomyšl.

Ve volném čase se věnuji copywritingu, cestování, tvoření a hlavně vaření. S přítelem jsme velcí fanoušci jídla všeho druhu. Rádi zkoušíme nové věci a já si ráda upravuji recepty podle své chuti. Ale mám ráda i fantasy, PC a deskové hry a geocaching.

Bruneta v kuchyni

Proč food blog?

Blogovému světu se věnuji již nějakou dobu, ale dříve jsem se zaměřovala na lifestyle a život obecně. Provozovala jsem dva blogy s názvy Inka blog a Blog Plný Života.

Po operaci štítné žlázy jsem dostala léky, po kterých jsem začala rapidně nabírat na váze. S nástupem léků jsem začala mít i žaludeční problémy. Následně jsem si uvědomila, jak je pro mě kvalitní a hlavně pestrá strava důležitá. Bohužel mám ve svém okolí spousty strávníků, kteří se odbývají nekvalitním jídlem podobně jako já kdysi dávno.

Blogem vám chci zpříjemnit vaření, uspokojit vaše chuťové buňky a zároveň ve vás vybudovat kladný vztah ke kvalitnímu jídlu bez zbytečného plýtvání.

A co na mém food blogu najdete? Miluji jednoduchost a lásku italské kuchyně, takže ji tu uvidíte poměrně často. Zároveň jsem milovnice kombinace několika chutí od sladko pálivé až po kyselo slanou. Takže spousta receptů bude věnována i asijské kuchyni.

No, a žijeme v Čechách, že? Takže nemůžou chybět klasické české recepty. Od své babičky jsem dostala starou kuchařku od M. D. Rettigové, takže spousta receptů je právě od této vynikající kuchařky naší historie.

Blog Bruneta v kuchyni

Recepty Brunety v kuchyni

Žádný food blog by nebyl food blogem bez receptů. Na blogu Brunety v kuchyni najdete Recepty všeho druhu. Čekají vás recepty na zdravé i hříšné snídaně, lehké svačinky, slavností i rychlé obědy, ale i rychlé zdravé večeře. Samozřejmostí jsou i recepty na rychlá nebo luxusnější pohoštění včetně alkoholických i nealkoholických drinků. Všechny recepty jsou osobně vyzkoušené a upravené podle dostupných ingrediencí i podle chuti.

Kde se (ne)najíst

Během svých cest a výletů jsme navštívili s přítelem několik restaurací, barů, hospod a hladových okének. Oba rádi jíme a oba dva rádi zkoušíme novinky. V sekci Kde se (ne)najíst najdete pravdivé recenze navštívených gastronomických zařízení.

Ráda zkouším novinky z oblasti gastronomie. Ať už se jedná o pití, jídlo nebo restaurace. V této kategorii najdete recenze novinek z Brandnooz boxu, recenze nápojů a samozřejmě restaurací a kaváren.

Články

Zajímá vás gastonomie jako taková? Hledáte informace ohledně exotického ovoce? Nebo jen hledáte tipy, jak bez slz krájet cibuli? Vše najdete v sekci Články.

Recenze

Stejně jako testování restaurací mě baví i testování food boxů. Aktuálně odebírám boxy s jídlem od Brandnooz a Můj super box. V této sekci najdete i recenze jídel, které si můžete koupit v obchodě. Jak třeba chutná novinka od Birellu? Stojí vůbec za ty peníze? Nechutná uměle? To vše se dozvíte na mém blogu!

Jak vidíte, bude tady toho opravdu hodně. A já doufám, že se vám můj blog Bruneta v kuchyni bude líbit. Doufám také v to, že vám recepty budou chutnat a vaření a pečení pro vás bude zábava.

Na konec bych vás chtěla požádat o jakoukoliv zpětnou vazbu přímo pod receptem nebo článkem, pokud se vám recept líbí nebo jste ho vyzkoušeli. A pokud se chcete pochlubit i svým receptem, napište mi e-mail s přezdívkou nebo jménem, pod kterým má být váš recept zveřejněn.

No, a jestli máte Facebook nebo Instagram, tak mě najdete i tam:

facebook bruneta v kuchyniinstagram bruneta v kuchyni