Kaki chia pudink – lahodná snídaně nebo svačinka s sebou

kaki chia pudink

Rychlá a lahodná svačinka nebo výživná snídaně – to je kaki chia pudink, který připravíte během pár minut.

Příběh receptu

Vzhledem k tomu, že snídám až v práci kvůli lékům na štítnou žlázu, připravuji si snídani den předem, abych se ráno neodbyla nějakými rychlými sacharidy. Oblíbila jsem si rychlé fitness snídaně do skleničky. Můžu si je vzít kamkoliv s sebou a sníst je i během své pracovní doby u PC.

Dnešní recept je věnovaný božskému ovoci – kaki, ze kterého jsem tentokrát udělala chia pudink. Kaki je velice výživné a zdravé ovoce, které svou chutí připomíná meloun a broskve. Kaki pomáhá zlepšit imunitu, zrychlit metabolismus, srovnat zažívání a je to taková prevence proti různým nemocem srdce nebo nervů. Kaki můžete koupit v supermarketu od podzimu do jara, takže pokud tento recept chcete vyzkoušet, neváhejte s nákupem.

A teď k samotnému receptu. Budete k němu potřebovat pouze základní ingredience v podobě chia semínek, mléka a ovoce. Na zdobení můžete použít jakékoliv ovoce. K oslazení používám med, ale můžete jej nahradit čekankovým nebo javorovým sirupem. Ale dost povídání, jdeme připravovat.

Kaki chia pudink ve skleničce

obtížnost: snadné • doba přípravy: cca 5 minut • počet porcí: 1 porce

Ingredience

Postup

Mléko nalijeme do skleničky nebo do uzavíratelné mističky a nasypeme do něj 4 lžičky Chia semínek. Přidáme med, čenkankový sirup nebo javorový sirup a vše důkladně zamícháme, aby nám nezůstaly semínka pouze na povrchu. Do takto připravené směsi přidáme na kousky nakrájeného kaki ovoce. Pozor – nepoužijeme všechno ovoce. Pár kousků si nechte na zdobení pudinku.

Takto připravený pudink necháme v ledničce ideálně přes noc a ráno do něj přidáme 1 lžičku ovesných vloček a dozdobíme malinami a kousky kaki ovoce. Tadá – snídaně nebo svačina do školy nebo do práce je připravená.

Foto Kaki Chia pudinku

kaki pudink ve skle

chia pudink s kaki

kakpi pudink s chia

Vyzkoušejte také moje recepty z kaki ovoce:

Skořicové kaki pyré hotové za 5 minut

Kaki vločky ve skleničce s chia semínky – rychlá snídaně s sebou

Sdílej
Bruneta v kuchyni
Ahoj, jsem Bruneta v kuchyni - baví mě nejenom vaření, ale i cestování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *