Karamelizované párečky ve slaninovém župánku

slaninové párečky

Hledáte skvělou a chuťově neotřelou večeři Vyzkoušejte karamelizované párečky obalené ve slaninovém župánku. Jsou chutné, jsou šťavnaté a doslova se po nich slehne zem!

Příběh receptu

Přítel miluje maso v jakékoliv podobě. Chtěla jsem vyzkoušet něco nového, co bude chutnat jemu i mně. V tu dobu jsme měli doba opravdu velkou zásobu párků a už jsem nevěděla, na jaký způsob je udělat. Pak mě inspirovala sladká americká snídaně – kombinace vajíček, slaniny a javorového sirupu.

Doma jsme měli slaninu, párečky a abychom do receptu dostali i sladké, použila jsem třtinový cukr. Výsledek ohromil nejenom mě, ale hlavně mého přítele, který podobnou večeři vyžaduje častěji. Takže jdeme na to!

 

Karamelizované párečky ve slaninovém župánku

obtížnost: snadné • doba přípravy: cca 10 minut • doba pečení: 45 minut • počet porcí: 3 porce

Ingredience

Postup

Nejdříve jsem si připravila párky a slaninu. Neměla jsem mini párečky, tak jsem klasický slabý párek rozkrojila na tři stejné dílky. Slaninu jsem rozkrojila vejpůl a připravila jsem si talíř s cukrem. Můžete použít třtinový nebo klasický světlý cukr. Oba cukry vám zkaramelizují, ale třtinový cukr vám udělá tmavší karamel.

Každý dílek párku jsem poté zabalila do jedné vrstvy slaniny a propíchla jsem ho párátkem, aby slanina pěkně držela na párečku. Dávejte pouze jednu vrstvu slaniny, protože jinak není slaninka křupavá, což je škoda. Takto připravený páreček ve slaninovém župánku jsem každý zvlášť obalila v cukru.

Hotové kousky jsem dala na připravený alobal na pekáč. Opravdu doporučuji použít alobal, protože karamel jde opravdu hodně špatně vyčistit. Párečky jsem pekla v horkovzdušné troubě předehřáté na 170° C přibližně 20 minut. Poté jsem párečky otočila a pekla jsem na stejnou teplotu dalších 20 minut.

Karamelizované párečky ve slaninovém župánku jíme ještě teplé a jako přílohu můžeme použít svěží salátek, pečivo nebo nějaký dip.

Foto

karamelizované párečky

cukrové párky

karamelizované párečky se slaninou

párky ve slanince

slanina

párečky ve slanině

slaninové párečky

Sdílej
Bruneta v kuchyni
Ahoj, jsem Bruneta v kuchyni - baví mě nejenom vaření, ale i cestování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *