dřevěné bedýnky
| | |

13 tipů, jak využít dřevěné bedýnky v kuchyni

Máte doma přebytečné fresh bedýnky od ovoce nebo zeleniny? Nezbavujte se jich! Dnes vám ukážu, jak využít dřevěné bedýnky v kuchyni (a to včetně té venkovní). Tady máte hned 13 tipů!

V minulém článku „Tipy, jak skladovat zeleninu v bytě“ jsem nakousla použití dřevěných bedýnek na skladování ovoce a zeleniny. Ale při spolupráci s ČistéDřevo.cz mě napadlo ještě mnoho tipů, jak dřevěné bedýnky v kuchyni využít. A je jedno, jestli si koupíte nové dřevěné boxy na e-shopu nebo použijete dřevěné bedýnky od farmářů.

Nepoužívejte je na podpal, byla by to škoda. Raději je využijte v kuchyni!

1. Uskladnění ovoce a zeleniny v domácnosti

Skladovat zeleninu a ovoce můžete i v bytě. Stačí dát bedýnky do spíže, do technické místnosti, do sklepa nebo do kóje a je to. V tomto případě doporučuji přečíst článek „Tipy, jak skladovat zeleninu v bytě„, abyste neplýtvali úrodou. Bohužel v bytě nevydrží zelenina ani ovoce tak dlouho jako například ve sklepě. Ale i tak se to dá vyřešit.

skladování zeleniny v bytě

2. Dřevěné bedýnky v kuchyni na bylinky

Chcete mít bylinky v kuchyni, ale nudí vás klasika uskladnění na okně? Zkuste využít dřevěnou bedýnku a trochu si ji popsat. Využít můžete obyčejnou lihovou fixu. Nebo pokud umíte vypalovat do dřeva, vypalte si nápisy jako „fresh herbs“, „čerstvé bylinky“ nebo přímo pojmenování bylinek.

dřevěné bedýnky na bylinky

Bedýnku můžete umístit na kuchyňskou linku, na okno nebo na poličku v kuchyni.

3. Kávový koutek / čajový koutek

Využijte dřevěné bedýnky v kuchyni pro svůj kávový nebo čajový koutek. Samozřejmě se dá trochu dozdobit nápisy „coffee time“, „coffee“, ale pokud jste zdatnější, můžete si nakreslit kávová zrna nebo kávu v hrníčku s kávovými zrny. Opět využijte lihový fix nebo gravírování.

kávový koutek

Do takto připravené bedýnky si dejte skleněnou dózu s kávovými zrnky, sirupy do kávy, kávové lžičky a hrníčky a další.

4. Dřevěné bedýnky v kuchyni pro organizaci špajzu nebo komory

Úklid ve špajzu je většinou noční můra každého. Ale s dřevěnými bedýnkami a skleničkami s víčky můžete mít svou špajzku nebo komoru přehlednou a uspořádanou. Na každou bedýnku si můžete napsat, co v ní najdete.

organizace špajzu

5. Dřevěné bedýnky v kuchyni jako poličky

Využijte každý prostor ve své kuchyni. Pokud se vám nechtějí kupovat horní skříňky nebo se vám žádné do kuchyně nevejdou, můžete využít dřevěné fresh bedýnky. Stačí je opálit, natřít nebo jenom obrousit a neolejovat. Výsledek bude vypadat skvěle.

dřevěné bedýnky v kuchyni

6. Police na kuchyňské lince

Dřevěné bedýnky v kuchyni nemusíte jenom pověsit. Efektivně vypadají také položené na kuchyňské lince. Opět můžete využít barvy, olej nebo kouř pro zkrášlení fresh boxu.

dřevěné bedýnky v kuchyni

7. Sada pro milovníky vína

Vinaři pozor! Už jste viděli efektivnější stojan na víno za pár korun?

dřevený box na víno

8. Dřevěné bedýnky v kuchyni jako zahradní bar

Tohle je i není tip do kuchyně. Je to první venkovní tip, který můžete využít na terase, v zahradní kuchyni, ale pokud máte dostatečný prostor u vás doma, tak si můžete udělat tento bar také ve své kuchyni. Když se kouknu na tento konkrétní bar, hned mě napadá, co bych si udělala za drinky.

zahradní bar z dřevěných bedýnek

9. Zahradní či grilovací stůl

Léto patří grilování! A každý, kdo griluje ví, kolik je toho potřeba. A to nejenom masa, zeleniny, sýrů a dalších surovin, ale také nožů, příborů, grilovacích jehel na špízy apod. To vše můžete elegantně a stylově uložit do svého grilovacího stolu z fresh bedýnek.

grilovací stůl z dřevěných bedýnek

10. Závěsná police na ovoce nebo zeleninu

Jak ještě využít dřevěné bedýnky v kuchyni? Pokud patříte mezi šikovnější kutily, vytvořte si takovou stylovou závěsnou polici na ovoce nebo zeleninu. Tato konkrétní se hodí do provence nebo rustikálních kuchyní.

dřevěné bedýnky v kuchyni

11.  Police na kořenky a ochucovadla

Při vaření potřebuji vše po ruce. A to nejenom koření, ale také různá ochucovadla. Pokud to máte stejně, vytvořte si z dřevěných boxů poličku na koření.

polička na koření z fresh bedýnek

12. Přenosná jídelní sada na příbory a ochucovadla

Tento tip využijete nejenom v kuchyni, ale také na své zahradě. Respektive v zahradní kuchyni nebo u grilovacího koutku. Fresh bedýnku můžete rozdělit na několik sekcí a udělat z ní praktický přenosný držák na příbory a ochucovadla.

dřevěné fresh boxy

13. Dekorační tác na jídelní stůl

Jídelní stůl si zaslouží pěknou dekoraci. Skvěle vypadá tác vytvořený z fresh bedýnky, na který můžete dát květiny, ochucovadla, dekorace, talíře a další blbinky. Navíc můžete tento dekorační tác použít i na přenášení kávy hostům apod. Samozřejmě bez zbytečných dekorací, ať to nemáte moc těžké.

dekorační tác

A jsme na konci. Určitě bych našla i další tipy, jak využít dřevěné bedýnky v kuchyni, ale tyto mi přišly nejpraktičtější. Jak jste využili dřevěné boxy vy?  Podělte se v komentáři a inspirujte ostatní!

A pokud se vám článek líbil, budu ráda za sdílení. S láskou napsala vaše Bruneta v kuchyni.

Zdroj fotek: Pinterest 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *