kuchyňské trendy 2020
|

Jaké jsou kuchyňské trendy roku 2020?

Kuchyně je nejdůležitější místností v domácnosti a dějí se v ní opravdové zázraky. Nejenomže v ní připravujeme jídlo pro celou rodinu, ale také v ní trávíme čas se svou rodinou. No, neříkejte, že nikoho z vás neučila babička nebo maminka vařit nebo péct v kuchyni. Aktuálně bývají kuchyně propojené s jídelnou, takže se celá rodina právě v této místnosti každý den schází. Jaké jsou kuchyňské trendy roku 2020?

Otevřená kuchyně bourá příčky

Již dávno neplatí, že kuchyně musí být oddělená od jídelny. Nové trendy bourají příčky a propojují kuchyň s jídelnou nebo obývacím pokojem. Otevření kuchyňského prostoru nejenomže opticky zvětší vaši kuchyň, ale zároveň vám umožní zůstat se svou rodinou nebo přáteli. Zatímco vaříte, může váš přítel pracovat na notebooku u jídelního stolu.

Kuchyňský ostrůvek pro více místa

S otevřenou kuchyní je spojen i další z trendů letošního roku a tím je ostrůvek. Kuchyňský ostrůvek můžete využít hned dvěma způsoby. Pomocí něj rozšíříte pracovní prostor kuchyňské desky, ale můžete ho využít i jako jídelní stůl. To je velice oblíbená alternativa u bezdětných párů. Pokud máte velkou rodinu, ostrůvek nejspíš místo jídelního stolu nevyužijete. Ale když k vám přijde kamarádka na návštěvu, můžete ji usadit na barovou židličku u ostrůvku a nabídnout ji kávu, zatímco připravujete další pohoštění. A já ostrůvek hrozně chci!

světlé barvy skandinávské kuchyně

Mramor a beton vítězí

Návrat do doby kamenné? Dvakrát ano! Mramorová kuchyňská deska i její imitace vypadají velice elegantně a luxusně. Skvěle se hodí na venkov, ale i do městských bytů. Aby mramor co nejvíce vynikl, potřebuje kolem sebe neutrální tóny a také prostor. Mramorovou desku použijte do místností v neutrálních tónech bílé, krémové, béžové, šedé či černé.

Druhým oblíbeným materiálem je industriální beton. Proč? Vypadá dobře, dá se z něj udělat téměř cokoliv, a hlavně je masivní a odolný. A pokud se vám přeci jenom povede beton poškrábat, nevadí to, protože i zašlý beton vypadá skvěle. Jediná nevýhoda betonu je jeho vyšší váha.

Bezúchytové skříňky až po strop

Majitelé menších kuchyní určitě tento problém dobře znají. Kam s tím? V kuchyni potřebujete spoustu věcí – musíte někam uskladnit nádobí, hrnce, pánvičky, pekáčky, formičky, kořenky, ochucovadla, základní potraviny apod. Aby se co nejvíce využil kuchyňský prostor, používají se v kuchyni skříňky od spodu až ke stropu.

A proč bezúchytové? Tento systém je velice minimalistický. Pokud zvolíte do své kuchyně bezúchytové skříňky až ke stropu, můžete se více vyřádit na barvách, materiálech či dekorech skříněk.

xxl kuchyně recenze

Originální dřezové baterie

Říkáte si, proč jsou trendy zrovna originální dřezové baterie? Dodají kuchyni tu správnou energii, a navíc vám výběr správné baterie může dost usnadnit práci v kuchyni. Některé kuchyňské baterie mají výsuvnou spršku, se kterou hravě umyjete nádobí nebo opláchnete ledový salát. Některé jsou bezdotykové, což určitě ocení nejenom hospodyňky se zapatlanýma rukama od těsta.

skandinávský styl v kuchyni

Navíc si můžete baterii pořídit v několika barevných kombinacích. Už dávno neplatí, že koupíte jen chromovou baterii. K dispozici jsou i tmavé grafitové, zlaté, nebo ocelově matné. Se správnou baterií můžete svou kuchyň opravdu vyšperkovat.

Příroda kdykoliv po ruce

Pokud máte možnost, přidejte do své kuchyně rostlinky nebo bylinky. Nic nevylepší domácí těstoviny tak jako čerstvá bazalka. Bylinky dodají vaší kuchyni šmrnc, a navíc ji krásně provoní. Já bylinky miluji, ale v aktuální bytě na ně nemám dostatek místa, což se doufám změní v lednu až budeme s přítelem ve svém.

Barevné kuchyňské trendy roku 2020

A jaké jsou kuchyňské trendy v oblasti barev a jejich barevných kombinací?

Nestárnoucí bílá barva

Menším kuchyním bude slušet nestárnoucí bílá barva, která v kombinaci s antracitovou a šedou barvou vytvoří elegantní a čistý prostor. Bílé skříňky seženete v matné i lesklé variantě a je jen na vás, jak je nakombinujete. Bílé kuchyně jsou velice oblíbené u Skandinávců. Chcete i vy skandinávskou kuchyni?

kuchyň ve skandinávském stylu

Elegantní černá barva

Letos frčí také elegantní černá barva kuchyní v lesku i v matu. Černou barvu můžete nakombinovat téměř s jakoukoliv barvou dle libosti. Černé kuchyně vypadají luxusně také se zlatou barvou, která dodá černé kuchyni nádech luxusu. Ve zlaté barvě seženete kuchyňské baterie, dřezy, úchytky na skříňky, ale i tapety či samolepky na zeď.

ikea kuchyně

Kuchyně hrající barvami

Oblíbené jsou i výrazné barvy, které lichotí zvláště kuchyním do tvaru L. A jaké barvy se používají? Nejvíce narazíte na zelenou, žlutou, červenou, oranžovou a modrou barvu. Je jen na vás, jak si svou kuchyň barevně nakombinujete.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *