Losos z horkovzdušné fritézy
| | |

Losos z horkovzdušné fritézy

Jíst zdravě není problém. Zvlášť, pokud máte horkovzdušnou fritézu. Mrkněte na další recept z této kategorie. Tentokrát mám pro vás recept na lososa z horkovzdušné fritézy.

Loni jsme si domů pořídili horkovzdušnou fritézu. A co vám budu povídat – je to úžasné! Dají se v ní fritovat různé dobroty od zeleniny, přes přílohy až po maso. Někdo v nich dokonce dělá i sladké. To jsem ještě nezkoušela, ale maso v ní dělám docela často.

Pokud doma ještě horkovzdušnou fritézu nemáte, rozhodně doporučuji zvážit její nákup. Zvláště, pokud chcete jíst zdravě, milujete fitness pokrmy nebo často děláte jídlo pro 1-2 lidi. Vybraný model horkovzdušné fritézy je lepší si předem ověřit například skrze odborné recenze, ale pokud zvolíte správně, určitě nebudete litovat.

 

Losos z horkovzdušné fritézy

Jasně, můžete si lososa připravit v troubě nebo ho osmažit na pánvi na oleji, ghí nebo na másle. Ale při použití horkovzdušné fritézy bude připravený losos šťavnatý, plný chuti a navíc bude mít i křupavou kůžičku. Navíc je to mnohem rychlejší, takže svůj fitness oběd zvládnete připravit během 20-30 minut.

Recept na lososa z horkovzdušné fritézy

obtížnost: snadné • doba přípravy: 2 minuty • doba fritování: 8-10 minut • vhodné jako: oběd, večeře • počet porcí: 2 porce

Ingredience:

  • 2 filety z lososa
  • 1 polévková lžíce másla
  • 4 plátky citronu
  • sůl, kopr, pepř dle chuti
  • příloha: bylinkové brambory, bylinkový dip, česnekový dip, pečená zelenina (můžete také připravit ve fritéze)

Postup:
Pokud se rozhodnete podávat lososa z horkovzdušné fritézy s bylinkovými bramborami, začněte nejdřív s nimi, protože trvají déle. Recept na ně najdete tady: Domácí bylinkové brambory z horkovzdušné fritézy

Mezitím si můžete připravit lososa.

Filety si důkladně omyjte a osušte papírovými kuchyňskými utěrkami. V rendlíku na sporáku si rozpusťte máslo a přidejte do něj kopr, sůl a pepř. Touto směsí potřete lososa ze všech stran.

A pak už stačí jen dát fritovat!

Do fritovacího koše položte plátky citronu a na ně dejte filety lososa kůží dolů. Fritujte 200 °C po dobu přibližně 10-12 minut.

Losos z horkovzdušné fritézy

Šťavnatý losos plný chuti s křupavou kůžičkou. Připravený během 20-30 minut.
Chci recept
Losos z horkovzdušné fritézy

Jaký dip?

Losos z horkovzdušné fritézy bude skvělý jen tak, s grilovanou zeleninou nebo bylinkovými bramborami. Ale můžete ho doplnit i česnekovým dipem. Nebo raději bylinkovým?

Odlehčený česnekový dip z jogurtu

Voňavý česnekový dip z jogurtu, který můžete využít i ve svém fitness jídelníčku.
Chci recept
recept na česnekový dip

Odlehčený česnekový dip se sýrem z jogurtu

Voňavý česnekový dip se sýrem, který můžete využít i ve svém fitness jídelníčku.
Chci recept
recept na česnekový dip se sýrem

Odlehčený česnekový dip s bylinkami

Zdravý, odlehčený a voňavý česnekový dip s bylinkami, který můžete využít i ve svém fitness jídelníčku.
Chci recept

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *