recenze xxl kuchyně kudowa zdroj
|

Naše kuchyň z Polska – recenze XXL kuchyně

Hodně z vás mi psalo, kdy přidám ukázku naší nové kuchyně. Tak tady je recenze XXL kuchyně a ukázka reálného stavu.

Jak jste se mohli dozvědět v minulém článku, hledali jsme kuchyň tak dlouho, až jsme dorazili do polského XXL kuchyně. Naštěstí jsme to stihli včas, než se kvůli COVIDU zavřeli hranice a později i okresy. V kuchyňském studiu jsme si mohli prohlédnout ukázky kuchyní a načerpat inspiraci, co chceme a co spíš ne.

Recenze XXL kuchyně Polsko

V kuchyňském studiu

Měli jsme jen přibližnou představu o tom, jak by naše kuchyň měla vypadat. Jasné bylo jedno, musí být až ke stropu, protože utírání mastnoty a prachu na štaflích jsem si užila v podnájmu dostatek. A chtěla jsem kuchyň do „L“, s čímž původní plán stavby nepočítal. Ale Kuba z kuchyňského studia XXL kuchyně se s tím popasoval geniálně. Hned nám na obrazovce začal ukazovat, co všechno se dá s naší kuchyní udělat.

Také se nám ptal na naši představu otevírání dvířek, pojezdů a samozřejmě na to, kde chceme mít jaký spotřebič, kuchyňský dřez, odpadkový koš atd. Poradil nám i elegantní řešení rohové skříňky pomocí Magic corner od značky Peka a vnořeného odvětrávání s dalším úložným prostorem.

Když jsme si schválili návrh i cenovou nabídku, domluvil se s námi na dodání kuchyně a samozřejmě na její instalaci, kterou provádí jejich smluvená firma. Když jsem koukala do kalendáře, všimla jsem si, že tam jezdí hodně Čechů. A ani se nedivím, protože když jsem si zjišťovala rozdíly v cenách, byly v Čechách několikanásobně vyšší.

Co ovlivňuje cenu

Cenu ovlivňuje samozřejmě mnoho faktorů. Například velikost kuchyně – moje sestra má menší kuchyň v lesku a zaplatila okolo 85 000 Kč, my máme kuchyň několikanásobně větší.. Dále potom vybrané dovírání dvířek, pojezdy a další systémy. A potom také to, jestli chcete lesklý nebo matný materiál a také osvětlení.

Vzhledem k tomu, že kuchyň je investice na několik let a někdy i na doživotí, nechtěli jsme její zařizování odbýt. Chtěli jsme, aby byla kvalitní, aby se nám líbila a aby byla plně funkční.

Kolik nás stála kuchyň

My máme velkou rohovou kuchyň s délkou 4,7 m + 1,8 m a výškou 1,8 m v kompletním lesku.

Její součástí jsou:

 • pojezdy s doživotní zárukou;
 • otevírání dvířek pomocí kvalitního BLUM systému s doživotní zárukou;
 • Magic corner od Peka;
 • LED osvětlení nad horními skříňkami;
 • LED osvětlení nad spodními skříňkami;
 • výsuvný špajz s vnitřním osvětlením;
 • sokl mezi podlahou a kuchyní;
 • vnitřní protiskluzové podložky do každé skříňky;
 • dvě verze skříněk na myčku nádobí kvůli ovládacímu panelu;
 • speciální šuplík na příbory;
 • doprava a montáž.

A ještě jsme si nechali udělat jídelní stůl ve stejné barvě jako je kuchyňská deska, protože se nám líbila inspirace v kuchyňském studiu, kde měli i stůl součástí kuchyně.

Kompletní kuchyň bez spotřebičů, které jsme si zařizovali následně sami, a s jídelním stolem na míru nás vyšla na 250 000 Kč. Když jsem posílala orientační poptávku do několika kuchyňských studií tady v Čechách, vyšla by nás na částku 300 000 Kč – 600 000 Kč (také bez spotřebičů a většinou i bez jídelního stolu).

Naše představa vs. realita

Kuba nám na místě vytvořil plánek, který jsme potom ještě přes e-mail trochu upravili. Hlavně výměnu špajzu za vestavnou troubu.

Ve smluvený den přijeli 2 chlapi a začali s montáží. Večer odjeli a my měli kompletně smontovanou kuchyň. Jen sokl nám musel upravit truhlář, protože jsme ještě neměli hotové podlahy. Na fotkách sokl nehledejte, protože na ten dosud čekáme, což není chyba XXL kuchyní.

Po roce používání

Už bydlíme rok! A jsem i po této době z kuchyně nadšená. Zatím jsme nenarazili na žádný problém nebo vadu. A to dáváme kuchyni opravdu dost zabrat. 🙂

Podobné články

8 Komentáře

 1. Kuchyň jsem si pořídil od této fa v minulosti musím pochválit rychlost i kvalitu, ale s reklamací u této firmy zapomeňte. Po provedení práce jsem reklamoval pracovní desku kterou mi při montáži poničili ,ale k reklamaci se namají. Standartní výmluva že jsme si to udělali po 14 dní sami. Už je to skoro 2 roky a poničení je neměnné, takže pokud chcete levněji pořídit kuchyňskou linku tak doporučuji, ale jinak se obraťte na solventnější firmu.

  1. Co jsem pochopila od Kuby, který nám dělal návrh, tak na montáž mají externí firmu a záleží, kdo přijede. Moje sestra problém neměla, a dokonce ji namontovali rychleji, než původně říkali. My jsme problém také neměli, ale je pravda, že jsem příteli řekla, aby kuchyň zkontrolovat, než jim podepíše „přebrání“ kuchyně. Pracovala jsem na reklamacích v e-shopu se sanitární keramikou, takže mi je jasné, že je lepší zkontrolovat si všechno ještě když tam montážníci jsou než nahlašovat něco později. Je dobré, že na to upozorňujete, protože běžný člověk nad tímto nepřemýšlí, dokud to nepotřebuje řešit.

  2. Já mám zatím špatnou zkušenost. Nejdřív je nebylo možné donutit k realizaci. Nyní mám 14 dní namontovanou,ale bez desky,kterou špatně změřili,ale stejně mi tvrdí,že kuchyň můžu používat,nechápu jak. Nejvíc mě udivuje,že vám píší mail a nepodepíšou se. Navíc je na kuchyni spousta vad,špatný pigment na dvířkách,nejdou otevřít dvířka,protože špatně měřili,poškrábaný sokl,dvířka nelícují. Také na mě zkoušeli,že desku někdo přiveze a já si ji namontuji. Za mě nikdy více a obávám se,že si ji budeme muset nechat dodělat u truhláře.

 2. Máme objednanou kuchyni z XXL polský Těšín. Zatím skvělý přístup.Vybrali jsme si stejnou kvalitu ,jako u nás a cena o 1/3 nižší. Nevím,jak bude spokojenost po realizaci,ale ve smlouvě je doplatek až po kontrole a přebrání kuchyně.
  Při odhalení závady, sepsání smlouvy o opravě ,okamžitý odvoz vadné části a doplatek až po navrácení části opravené.

  1. My jsme spokojení a už máme kuchyň i dlouho v provozu a super. Moje sestra si tam nechávala dělat kdysi taky a drží perfektně. Tak snad budete také spokojeni. 🙂 Za mě největší výhoda, že Vám ji udělají fakt na míru a přání. Kamarádka teď také sháněla a měla v Čechách dost problém. 🙂

 3. Ceny znatelně poskočily za 18 roků, za kuchyň na míru jsme dali okolo 50 000. Ale kvůli tomu nepíšu, maminka má obdobnou kuchyň o něco málo větší a od místního truhláře dostala nabídku okolo 200 000, takže Poláci zase tak levní nejsou.

  1. Ano, ceny všeho rostou závratným tempem. 🙁 Naši kupovali před 15 lety byt za 700 000 Kč, nyní se stejný prodává za 3 500 000 Kč. Bohužel je to tak.
   A netvrdím, že jsou Poláci nejlevnější. 🙂 200 000 Kč od truhláře je pěkná cena, ale záleží, odkud truhlář je, z čeho vyrábí, jak moc si cení své práce a samozřejmě, co všechno do té kuchyně dá. Základ by byl v Polsku samozřejmě levnější, ale my jsme chtěli do každé skříňky pomalý dojezd, máme tam i různé typy otevírání, jednotlivé vyšupovací poličky v komoře, podsvícení nahoře i dole, Magic corner v rohu a další věci. Když jsme si nechali dělat vestavnou skříň do ložnice od místního truhláře, zaplatili jsme 170 000 Kč a čekali jsme na ni rok. A to je ještě jeden z těch levnějších v okolí. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *