Halloweenské filmy
| | |

18 tipů na nejlepší halloweenské filmy pro celou rodinu (aktualizováno 2023)

Halloween se blíží a já pro vás mám tipy na nejlepší halloweenské filmy pro celou rodinu. Mrkněte!

Užijte si Halloween s rodinnými filmy, animáky a komediemi! Mám pro vás aktualizovaný seznam filmů, které musíte vidět. Tady je aktualizovaný seznam skvělých halloweenských filmů pro celou rodinu. Podívejte se na mé oblíbené halloweenské filmy.

 

Nejlepší animované halloweenské filmy

CoCo (2017)

Úžasný animovaný film pro celou rodinu s velkým poselstvím – rodina je nejvíc! Film CoCo vás přenese do Mexika do dne, kdy místní slaví Día de los Muertos. Nejenomže uvidíte, jak se slaví tradiční svátek mrtvých, ale také poznáte příběh jednoho malého nadějného muzikanta. Hlavním hrdinou je malý kluk Miguel, který se snaží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. Jenže jeho ševcovská rodina má na to jiný názor. Z nějakého neznámého důvodu nesnáší muziku.

V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých, kde poznává nejenom strašnou pravdu o svém idolu, ale také o své rodině. Na ČFSD má tento animák nádherných 87 %.

Kreslená verze, která pobaví nejenom vás, ale také vaše děti. Příběh je trošku jiný oproti předchozí variantě. V této animované verzi se snaží Addamsovi ukázat, že jsou skvělí sousedé. Jenže temná rodinka s podivnými zvyky do typického maloměsta s bílými načančanými domy zapadne jen těžko. Zvlášť, když mají za nepřítele slavnou makeover, která miluje dokonalost. Hodnocení na ČSFD je 56 %.

Frankenweenie: Domácí mazlíček / Frankenweenie (2012)

Mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, s čímž se nemůže vyrovnat. Proto si na pomoc povolá vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu. Jen s drobnými úpravami. Jde o další film z dílny Tima Burtona a na ČSFD má tento animák hodnocení 72 %.

Hotel Transylvania (2012)

Chcete se na nějaký film podívat i se svými dětmi? Jasnou volbou na Halloweena bude Hotel Transylvania a můžete kouknout klidně všechny 3 díly. Hlavním hrdinou je upír, který přišel kvůli lidem o svou ženu a jen tak tak zachránil před plameny svou dcerku. Uchyluje se do ústranní a předělá hrad na hotel pro všechny monstra a příšery. Je to taková ochrana před lidmi. Jenže netuší, že se do jednoho člověka právě jeho dcera zamiluje.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona / Corpse Bride (2005)

Za mě ideální kombinace halloweenské tématiky a romantiky. Mladý Viktor je díky svému tréninku svatebního slibu na hřbitově vtažen mrtvou nevěstou do podsvětí. Viktor se nejdříve chce z neplánované žádosti o její ruku vymanit, protože ve skutečném světě na něj čeká jeho nevěsta Viktorie. Ale později se smíří se životem v podsvětí. Dokonce chce zpečetit sňatek s mrtvou nevěstou tím, že při svatbě vypije jed, aby s ní mohl navěky žít v zemi mrtvých. Mrtvá nevěsta však Viktora přenechá jeho opravdové lásce. Na ČSFD jde o 93. nejoblíbenější film s hodnocením 84%. A musím se přiznat, že na tenhle animovaný film koukám minimálně dvakrát do roka.

 

TIP Brunety: Líbí se vám filmy Tima Burtona? Podívejte se na můj seznam 10 nejlepších halloweenských filmů Tima Burtona!

Frčíme / Onward (2020)

Fantasy komedie Frčíme vás přenese do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři. Ti se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek něčeho magického. Podle ČSFD má tento snímek 76 %.

Ukradené Vánoce / The Nightmare Before Christmas (1993)

Můj oblíbený předvánoční a i halloweenský film. Jo, můžete se na něj mrknout nejenom před Vánoci, ale také na Halloween. Pojednává totiž o tajemném městečku s názvem Halloween. Lidé v něm celý rok plánují strašidelné akce a vylomeniny. A to vše pro jedinou strašidelnou noc. Rok co rok. A největší hvězda městečka – Jack Skellington začíná být z té každoroční rutiny znuděný. Jednoho se však ocitne v sousedním městečku a je absolutně bez sebe ze všech těch vůní, dárků a z radosti místních obyvatel. A rozhodne se poslat Santu na neplánovanou dovolenou a zastoupit ho. Jenže Halloween nikdy nedokáže nahradit Vánoce, takže bude mela. Animovaný film si získal přízeň diváků a získal krásné 200. místo v nejlepších filmech vůbec. Hodnocení na ČSFD je 85%.

Halloweenské filmy pro celou rodinu

Prokletí městečka Bridge Hollow / The Curse of Bridge Hollow (2022)

Tříčlenná rodina se přestěhuje do malého městečka Bridge Hollow, které na halloweenské výzdobě rozhodně nešetří! Městečko má svou historii spojenou se známým Jackem, který se podle příběhu může pomstít za svou smrt právě na svátek mrtvých. Halloweenská noc nabere nečekaný spád, když se všechny neškodné dekorace promění v Jackovu armádu. Městečko musí zachránit právě ti, kteří ducha Jacka oživili – dospívající dívka a její otec, který svátek mrtvých nesnáší. Za ěm super komedie s hodnocením na ČSFD 51 %.

Addamsova rodina / The Addams Family (1991)

Nesmím zapomenout ani na klasiku. Addamsova rodina nikdy nezklame! Morticia a Gomez Addamsovi jsou synonymem dokonalé lásky. Společně se svými dětmi a věrným služebnictvem žijí v rozlehlém sídle a všichni z okolí je mají za podivíny. Svět se jim obrátí vzhůru nohama, když se vrátí Gomezům bratr Fester. Tahle klasika má hodnocení 78%. V roce 1993 byl vytvořen i druhý díl a v 2019 vznikla i animovaná verze. A milovníci filmů Tima Burtona už ví, že na Netflixu bude seriál The Addams Family.

Čarodějky / The Witches (1990)

Co by to byl Halloween bez čarodějek, že? Já nevím, jak vy, ale já jsem tenhle film v dětství milovala. Hlavním hrdinou je malý klučina Luke, kterému tragicky zemřou oba rodiče. O Luka se stará babička, která mu velice často vypráví storky o zlých čarodějkách. Když se Luke s babičkou přestěhuje do Anglie, potkává svou první čarodějnici. Naštěstí Luke z vyprávění babičky moc dobře ví, jak se s takovou čarodějnicí vypořádat. Na ČSFD má tento film 61%, ale pokud milujete tajemný kouzelnický svět, rozhodně se na něj podívejte.

Strašidelný dům / The Haunted Mansion (2003)

Obchodník s nemovitostmi Jim Evers dostane nabídku na prodej luxusní rezidence Edwarda Graceyho. Jim cítí, že je to příležitost jeho života, a tak bere svou ženu Saru a děti na výlet do luxusní vily. To ještě netuší, že výstřední majitel vily a jeho dost ujetý sluha Ramsley pro ně chystají trochu jiné překvapení. Edward je totiž prokletý stejně jako celý jeho dům a vysvobodit z kletby ho může pouze reinkarnace jeho milované ženy, která se vzhledově podobá právě Sare Eversové. Na ČSFD má tento film pouhých 47%, ale zaručuji vám, že se s představitelem Jimem Eversem, kterého hraje Eddie Murphy budete smát až do konce.

Hokus Pokus / Hocus Pocus (1993)

Tři ztřeštěné čarodějnice jsou odsouzeny za své nekalé čarodějnické skutky. Démoni je na jeden den pošlou ze 17. století do současného světa – jak jinak než do Salemu. Jenže co mělo být původně trestem je pro čarodějky nečekanou vzpruhou a zábavou.

Čarodějovy hodiny / The House with a Clock in Its Wall (2018)

Ztratit v 10 letech rodiče je strašné. Malý chlapec Lewis se po smrti svých rodičů odstěhuje do panského sídla svého strýce Jonathana. Strýce i jeho milou sousedku si velmi brzy oblíbí. Ale zjišťuje, že se v domě dějí podivné věci. Jeho strýček i sousedka totiž ovládají kouzla, takže jeho dětství najednou změní směr. Na ČSFD má tento film 55 %.

Malá čarodějnice / Die kleine Hexe (2018)

Mladá čarodějnice se chce podívat na slavný sabat, který se každoročně koná na vzdálené hoře. Její společník, starý moudrý havran Abraxas, jí to sice vymlouvá, ale malá čarodějnice ho neposlouchá. Pozoruje slavnost ukryta za keři, je však prozrazena a hlavní čarodějka baba Bimbula jí uloží, že se do roka musí stát dobrou čarodějkou. Dívenka se hned pustí do učení, a protože se má stát dobrou čarodějkou, koná při svém učení jen samé dobré skutky. Její kouzla sleduje s nevolí stará ježibaba Pingula, a když malá čarodějnice kouzlem pomůže dvěma dětem v pátek, kdy je přísně zakázáno kouzlit, pošle na ni za trest mráz a vánici. I toho však malá čarodějnice využije k dobru a uspořádá pro děti veselý karneval. A pak již nastane čas dalšího sabatu, kde malá čarodějnice musí složit mistrovskou zkoušku…Na ČSFD má tento film 68 %.

Mocný vládce Oz / Oz: The Great and Powerful (2013)

Kdo by neznal úžasnou zemi Oz! Oscar Diggs je druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, který se dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz. Myslí si, že vyhrál v loterii, protože získává slávu a bohatství. To se ale změní, když potká tři čarodějky. Na ČSFD má tato adaptace 59 %.

Nejlepší halloweenské komedie

Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick (1987)

Hodnocení 76% má další film zaměřený na čarodějnice. The witches of Eastwick neboli Čarodějky z Eastwicku jsou volnou adaptací knihy Johna Updikea. Film balancuje mezi komedií a hororem. Hlavními hrdinkami jsou 3 novodobé čarodějnice, které se v malém anglickém městečku nudí a čekají na příchod toho pravého muže. Nevědí, jaký zlom se stane, když se do městečka přistěhuje neznámý tajemný muž v podání Jacka Nicholsna.

Hubieho Halloween / Hubie Halloween (2020)

Netflix každoročně připravuje sekci „Halloweenské filmy“ a tento film podle scénáře Adama Sandlera tam rozhodně nemůže chybět. Hubie je dobrosrdečný, ale trochu bázlivý chlápek, který žije v Salemu. Obyvatelé Salemu Halloween naprosto zbožňují, jenže Hubie se lekne všeho. Jenže, když se začnou dít v Salemu podivné věci, Hubie je jediný, který dokáže případ vyřešit. I když má Hubieho Halloween poměrně nízké hodnocení, myslím si, že jde o super komedii. Pokud jste milovníky Adama Sandlera, tak je to pro vás skoro povinností.

 

Další zajímavé halloweenské filmy

Stopa / Clue (1985)

Sice trochu ze staršího soudku, ale k tajemné atmosféře Halloweenu se tahle černá krimi komedie prostě hodí. Film byl zpracovaný na motivy úspěšné divadelní hry Clue, ale na rozdíl od divadelní hry jsou v tomto filmu všechny 3 možné konce najednou. Hostitel, kterému bylo v minulosti ublíženo si do své luxusní rezidence pozve několik hostů, ale místo perfektní zábavy jim hodlá přichystat hororovou noc. Na ČSFD má film Clue 74% hodnocení.

Purpurový vrch / Crimson Peak (2015)

Edith je emancipovaná mladá dívka, která se zamiluje do záhadného cizince – sira Thomase Sharpa. Ten přijíždí do města se svou sestrou, aby našel nevěstu, která mu pomůže zvelebit viktoriánské sídlo. Po smrti svého otce se Edith provdá za Thomase a stane se spolumajitelkou zvláštního sídla Purpurový vrch. Pobyt v polorozpadlém sídle nedělá Edith dobře a její nová švagrová ji život nijak neulehčuje.

Ať už trávíte tento anglosaský svátek s rodinou u televize nebo na nějaké movie party, doufám, že vám můj seznam nejlepších halloweenských filmů pomůže.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *