nepečené mandlové kuličky
| |

Nepečené cukroví: fitness nepečené mandlové kuličky z mandlové mouky

Vánocce se blíží a vy nevíte co připravit na stůl? Klasické pečené cukroví už nestihnete, ale co vyzkoušet to napečené? Třeba fitness nepečené mandlové kuličky z mandlové mouky.
Dnes jsem si pro vás připravila jednoduchý a rychlý recept na nepečené mandlové kuličky v čokoládě.

Potřebujete jen pár ingrediencí, půl hodiny vašeho času a poté pár hodin chlazení. Výsledek zaručen! A to nejenom u fitnessáků, ale také u milovníků sladkého. Garantuji vám, že tyhle nepečené mandlové kuličky z mandlové mouky na stole jako poslední rozhodně nezůstanou.

Hlavní složkou mandlových kuliček je mandlová mouka. Dále potřebujete med, trochu alkoholu (ideálně Amaretto nebo domácí ořechovici) a kvalitní čokoládu na vaření. Příprava mandlových koulí trvá přibližně 30 minut. Nepečené cukroví potřebuje odpočívat v ledničce.

Nebudu zdržovat, určitě už jste zvědaví na recept.

Fitness nepečené mandlové kuličky z mandlové mouky

Na cca 30-35 menších mandlových kuliček potřebujete.

Ingredience:

  • 2 klasické hrnky mandlové mouky
  • 3 polévkové lžíce medu
  • 1 polévková lžíce Amaretta nebo domácí ořechovky
  • 2 polévkové lžíce vlažné vody

Ingredience na polevu:

  • 100 g čokolády na vaření
  • 1 čajová lžička kokosového oleje

Postup:

Do větší mísy si nasypte 2 hrnky mandlové mouky. Následně přidejte 2 lžíce vody a 3 lžíce medu. Na závěr přidejte lžíci ořechovky nebo amaretta. Já mám domácí ořechovku od kamarádky a je výborná. 😍

Tuto směs smíchejte ideálně rukama. Těsto by mělo být lepivé, aby vám z něj šli udělat kuličky. Z takto připraveného těsta můžete začít válet menší stejně velké kuličky.

Počet kuliček závisí na vás (respektive na velikosti kuliček), ale z této dávky vám vyjde cca 30-35 mandlových kuliček. Jakmile budete mít hotové kuličky, vložte je alespoň na 1 hodinu do lednice.

Velké finále se blíží. Po 1 hodině můžete rozpustit čokoládu s kokosovým olejem ve vodní lázni. Pak už jen stačí obalit kuličky v čokoládě a dát je zpět do lednice.

TIP Brunety: S polevou pracujte rychle, aby vám nezatuhla.

Hotové mandlové kuličky můžete jíst po zatuhnutí čokolády, ale díky alkoholu vám vydrží i pár dní do Vánoc. Samozřejmě je potřeba uchovávat je v ledničce.

nepečené cukroví mandlové kuličky

Podobné články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *