zoo dvůr králové

Recenze Grand restaurant Afrika aneb Pozvi zvíře na oběd

Pozvi zvíře na oběd je unikátní projekt zoologických zahrad, které se snaží přežít coronavirus po svém. Kvůli vládním nařízením musí být bohužel zavřené, ale o zvířata se musí někdo starat dál. Když pominu to, že nás sice mrzí, že se na ně nemůžeme jít podívat, zvířata trpí mnohem více.

Nemají společnost lidí, což u samotářských druhů tolik nevadí, ale například opice jsou rádi středem pozornosti a lidský kontakt jim chybí. Ale co je mnohem horší, docházejí zásoby jídla a ZOO je nemá z čeho hradit, protože nemá návštěvníky, kteří by platili vstupné. Jeden den na mě vyběhla tisková zpráva jedné nejmenované ZOO, která prohlásila, že některé zvířata přesune do zahraničních zoologických zahrad a některá bude muset utratit. „Proboha ne!“, řekla jsem si.

pozvi zvíře na oběd

Naštěstí hned druhý den jsem zaregistrovala projekt Pozvi zvíře na oběd a můj cíl byl jasný – přispět.

Pozvi zvíře na oběd

Od dětství jezdím pravidelně do ZOO Dvůr Králové a jsem ráda, že se do tohoto projektu zapojili. Na jejich stránkách můžete místo klasických suvenýrů a dárkových poukazů koupit také poukaz Pozvi zvíře na oběd. Zvíře i částku si můžete vybrat. Nejlevnější je poukaz za 100 Kč a nejdražší okolo 500 Kč.

Vybrat si můžete jedno z několika zvířat od malých surikat přes kočkovité šelmy až po větší slony a žirafy. Do pár dní vám přijde také certifikát o finančním daru s „účtenkou“, na které vidíte, na co jste zvíře pozvali.

Já podpořila své oblíbené surikaty, úžasnou žirafu a geparda a rozhodně toho nelituju.

Proč podpořit ZOO?

Pokud se svými ratolestmi nebo se svým partnerem či partnerkou navštěvujete ZOO, volba je jasná. A pro ty, co stále ještě přemýšlejí, jestli pozvat zvíře na oběd mám ještě jednu zprávu – finanční dar si můžete odepsat z daní.

Od 12.4.2021 jsou zase ZOO otevřené stejně jako okresy. Jupí! Konečně můžeme cestovat a objevovat přírodu.   

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *