kafemysl
| |

Recenze: Kafemysl – kavárna v srdci Litomyšle

Litomyšl je nádherné město plné památek, úžasných míst a útulných kaváren. Mezi ně patří i Kafemysl, kavárna, kterou najdete v srdci Litomyšle. Co si tam můžete dát a jaká kavárna je? Podívejte se na mou recenzi Kafemysle.

Jsem velká milovnice kávy, takže není divu, že chodím s přáteli i na dobrou kávu a samozřejmě na nějaký ten dezert. Kafemysl navštěvuji poměrně často. A proto jsem se rozhodla napsat recenzi. Pokud se někdy ocitnete v Litomyšli tak, ať víte, kam si zajít.

Kafemysl – kavárna v srdci Litomyšle

Kavárna Kafemysl patří Honzovi Škeříkovi, který vyhrál Baristu roku 2017. Po svém návratu z Prahy zpět do Litomyšle otevřel na Smetanově náměstí útulnou kavárnu s názvem Kafemysl a později ještě sesterskou kavárnu Dvorek Litomyšl, kam také ráda chodím.

Ale dnes se budeme bavit hlavně o té první kavárně. Kafemysl najdete ji přímo na Smetanově náměstí 100. Ale vzhledem k tomu, že je místní náměstí moc dlouhé (od slunce až ke hvězdám), tak vám raději přidám odkaz na Google mapy a fotku, jak to v kavárně vypadá.

kavárna v srdci Litomyšle recenze
zdroj fotky: oficiální stránky kavárny Kafemysl

Kafemysl má i své webové stránky a samozřejmě sociální sítě, které jsou v dnešní době tak trochu nutností. Jo, a byl tu také Lukáš Hejlík, který Kafemysl přidal do své gastromapy.

instagram kavárny v litomyšli
zdroj fotky: Instagram @kafemysl

Moje zkušenost s kavárnou Kafemysl

Výběrová káva i nekáva

káva espresso gin tonic
V létě jsem si dala Espresso gin tonic.

Kavárna Kafemysl je malá a velice útulná. Kávu i zákusek si můžete dát přímo v kavárně, na venkovní zahrádce nebo na lavičce před kavárnou. Není problém si vzít kávu i zákusky s sebou. Což poslední dobou dělám velice často, protože je kavárna věčně plná.

Co si tu můžete dát?

Kvalitní výběrovou kávu z českých i zahraničních pražíren. Baristé tu nejčastěji připravují nápoje z kávy pražské pražírny Coffee Source, kde Honza dřív pracoval. Mně osobně káva chutná, ale v recenzích jsem si všimla, že hodně lidí hodnotí kávu jako moc kyselou.

Dopřát si můžete klasické rychlé espresso, lungo, mléčné kávy (cappuccino, cafe latte, flat white, mocha a další) nebo kávu filtrovanou. V létě jsou oblíbené také ledové kávy, koktejly nebo speciality s alkoholem i bez něj.

V zimě se můžete ohřát svařákem, irskou kávou, horkou hruškou nebo zázvorovým čajem. Mně osobně hodně chutnalo také cappuccino s tonkou. ❤

Mají i kávu bez kofeinu? Ano! Teď v těhotenství tam chodím na Chai latte. Ale v nabídce jsou i další nekávové varianty. Dát si můžete třeba sypaný čaj, domácí limonádu, ledový čaj nebo kakao.

kafemysl
Podzim ve znamení cappuccino.

Dezerty

Dorty a zákusky ke kávě prostě patří. Místní kavárna je odebírá z lanškrounského La Caffe. Jsou výborné, lahodné a pokaždé najdete v nabídce něco jiného. Za mě oceňuji to, že nejenom hezky vypadají, ale jsou také přiměřeně sladké. Nic extra přeslazeného. Bohužel cena nepatří mezi nejlevnější, což negativně hodnotí také někteří návštěvníci. Ale jednou za čas, proč ne. Tady je galerie dezertů, které jsem si v kavárně Kafemysl dala za poslední rok.

Moc ale nepotěším milovníky slaného, protože toasty, bruschetty a další slané drobnosti tu nenabízí.

Atmosféra kavárny

Když si chcete jít sednout někam na kávu s přáteli, nejde jenom o kávu, ale také o celkovou atmosféru prostředí. Kavárna je sice uvnitř velice malá, ale za to je útulná. Kombinace dřeva, rostlin na poličkách a usměvavé obsluhy vytváří příjemnou atmosféru interiéru, kam se budete rádi vracet. Na baristech jde vidět, že je práce v této kavárně opravdu baví. Pokud potřebujete poradit s výběrem kávy, klidně se na obsluhu obraťte, protože o ní ví vše. Pochvaly na milou a usměvavou obsluhu najdete také v recenzích uživatelů na Google.

Bohužel toalety jsou umístěné trochu netradičně na chodbě ve vedlejší budově. Pokud potřebujete na WC, musíte si u obsluhy říct o klíč.

Závěrečné hodnocení

Kafemysl je skvělá kavárna s rodinnou atmosférou, výbornou kávou a dezerty. Za mě by si zasloužila větší prostory, protože kavárna je poměrně malá. Hlavně v zimě, kdy není příjemné sedět venku před kavárnou. Výhodou je, že si můžete dát kávu i zákusky s sebou. Vybrat si můžete z pestré nabídky kávy i nekávy. Jako místní oceňuji i pestrou sezónní nabídku, která se neustále mění.

Pecka:

  • výběrová káva
  • velice milá obsluha
  • aktivní na sociálních sítích
  • stálá nabídka + sezónní dobroty
  • útulné prostředí

Chtělo by vylepšit:

  • kavárna by zasloužila větší prostory
  • netradičně umístěné WC, ale to bohužel Kafemysl neovlivní

Pokud budete mít štěstí, že mají zrovna volno, zastavte se tu při svých toulkách. Nebo jste tu už byli? Napište mi, co jste si dali dobrého. Líbí se vám recenze? Budu ráda za její sdílení.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *