recept na jednoduchý jogurtový mug cake
RECEPTY,  Snídaně a brunch

Recept na jednoduchý jogurtový mug cake – snídaně do 5 minut

Jogurtový mug cake skvěle zasytí po ránu a dodá energii na celé dopoledne. Za tuto lahodnou snídani navíc nemusíte mít žádné výčitky. Dá se zařadit i do fitness jídelníčku!

 

Příběh receptu – jednoduchý jogurtový mug cake

 

Bydlím se svou spolubydlící v bytě, kde máme poměrně málo místa na kuchyňské lince. A na kouzlo mug cakes jsem narazila právě v době, kdy jsme ještě neměly mikrovlnku. Bylo mi to trochu líto, ale vzhledem k tomu, že se s přítelem budeme stěhovat brzy do vlastního jsem to nijak nehrotila. Pak přišla spolubydlící s brilantním nápadem si přeci jen mikrovlnku pořídit a najít ji na kuchyňské lince nějaké to místečko.

 

Moje víkendové snídaňové rituály najednou dostaly úplně jiný směr. Vyzkoušela jsem různé mug cake recepty a později jsem si vytvořila i nějaké vlastní. O ty se samozřejmě časem také podělím. Ale dnes vám představím recept, ze kterého jsem vycházela. Na jogurtový mug cake potřebujete jen pár ingrediencí a 3 miuty vašeho času.

 

Jednoduchý jogurtový mug cake

Obtížnost: snadné • Počet porcí: 1 • Doba přípravy: 5 minut

 

recept na jednoduchou hrnečkovou buchtu

 

Ingredience

  • 3 lžíce hladké mouky
  • 1 čajová lžička kypřícího prášku
  • 1 lžíce neochuceného bílého jogurtu
  • kapka oleje
  • trocha medu na oslazení
  • 1 šťastné vejce (ideálně domácí :))
  • hrníček nebo mistička – musí být vhodné do mikrovlnky!
  • mikrovlnka

 

Postup

 

Nejdříve smícháme sypké ingredience – hladkou mouku a kypřící prášek. Poté do této sypké směsi přidáme bílý jogurt, trochu medu a pořádně promícháme. Nakonec do této směsi rozklepneme jedno šťastné vejce a opět znovu důkladně promícháme všechny ingredience, aby v těstu nebyly hrudky.

 

 

Směs nalijeme do hrníčku vymazaného olejem a dáme na 2-3 minuty do mikrovlnné trouby na nejvyšší výkon. Je potřeba hlídat, aby vám těsto z hrníčku neuteklo. A hrnečku dost nepomůže.

 

Pokud nechcete špinit více nádobí, můžete si tuto směs připravit rovnou do hrníčku do mikrovlnky. Hrnek nejdříve vymažte olejem a poté pokračujte podle stejné přípravy.

 

Hotový mug cake můžete podávat s ovocem, jogurtem, karamelem, javorovým sirupem nebo ho jíst jen tak, protože díky medu bude sladší. Dobrou chuť.

Jsem milovnice dobrého jídla a pití. Ve volném čase ráda vařím, vytvářím recepty, tvořím a užívám si života. Vím, že nikdo není dokonalý, ale věřím, že každý může být šťastný.

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

error: Pozor: Obsah je chráněn proti zneužití