česneková pomazánka recept
|

Recept na česnekovou pomazánku s jogurtem a bazalkou

Tenhle recept na česnekovou pomazánku s jogurtem a bylinkami není pro upíry. Dneska si ukážeme výbornou česnekovou pomazánku s bazalkou. Rozhodně nezůstane dlouho na chlebíčkách ani jednohubkách, takže pozor, česnek ze spíže a jdeme na to!

Jak vznikl recept na česnekovou pomazánku s bazalkou?

Příběh receptu

Znáte to – čekáte návštěvu, a nevíte, co připravit. Jednohubky s česnekovou pomazánkou jsou klasika, která nikdy nezklame. To jsem si říkala taky, když jsem čekala hosty v našem „studentském bytě“. Nemám ráda stereotyp, takže jsem přemýšlela, jak tuto pomazánku udělat trochu jinak.

Napadlo mě přidat do ní trochu bazalky – nejenom pro její nádhernou vůni, ale také pro její barvu a svěží chuť. Vznikla z toho česneková pomazánka, po které se slehla zem.

Chcete být hvězdou večírku? Tedy, až situace dovolí. Tady je recept.

Recept na česnekovou pomazánku s bazalkou

Obtížnost: snadné • Doba přípravy: 5 minut

Recept na česnekovou pomazánku

Ingredience

  • 1 balení pomazánkového másla bez příchuti
  • 3-5 stroužků česneku
  • 2 lžíce bílého jogurtu řeckého typu
  • 20 g Eidam sýra s 30% tuku
  • sůl, pepř, sušená bazalka

Recept na česnekovou pomazánku postup

Nejdříve si připravíme všechny ingredience – nastrouháme si sýr a očistíme česnek od jeho slupky.

Následně si do misky vyklepneme pomazánkové máslo bez příchuti, posypeme jej strouhaným sýrem, přidáme 2 lžíce bílého jogurtu a přidáme prolisovaný česnek.

Vše důkladně zamícháme, aby se nám ingredience pěkně spojily a poté dochutíme solí, pepřem a sušenou bazalkou podle chuti. Pokud se vám zdá pomazánka „ne moc česneková“, můžete přidat další stroužek česneku. Počet stroužků česneku je orientační, protože každý česnek má jiné grády. A navíc každému chutná česnek jinak. Já mám ráda jeho vůni a štiplavost, ale pro přítele dělám speciální porci, která by zabila upíry v okolí 100 km.

Já dávám takto připravenou směs ještě na minimálně hodinu do ledničky, aby se více rozvinula vůně a chuť.

Česnekovou pomazánku můžete podávat na jednohubkách, na chlebíčcích nebo jako dip k zelenině nebo smaženým dobrotám. A jaký je váš osvědčený recept na česnekovou pomazánku?

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *