recept na valentýnské horké maliny
|

Recept na Valentýnské horké maliny se zmrzlinou

Blíží se den sv. Valentýna. Co připravíte doma svému miláčkovi? Zkuste Valentýnské horké maliny se zmrzlinou! ❤

Jak jste na tom vy s Valentýnem? Slavíte? Neslavíte? Slavíte doma nebo jdete do restaurace na Valentýnské MENU? Pokud slavíte Valentýn doma nebo jen chcete udělat svému partnerovi radost, vyzkoušejte Valentýnské horké maliny se zmrzlinou.

Příběh receptu

Recept na Valentýnské horké maliny se zmrzlinou mě napadl, když jsem chtěla udělat radost svému příteli. Měl těžké období v práci a já mu ho chtěla nějak nějak zpříjemnit. Podobný dezert jsem kdysi jedla v jedné nejmenované kavárně, kde jsem zaplatila přibližně 90 Kč. Ano, docela přemrštěná cena, ale nebojte se, takhle drahá sranda to nebude.

 

Ať už si chcete zpříjemnit večer nebo oslavit výročí či svátek sv. Valentýna doma, tento recept rozhodně využijete. Jde o velice jednoduchý recept, který zvládnete s přípravou i zdobením během 15 minut. Stačí vám pouze dvě základní ingredience – maliny a zmrzlina. Ke zdobení můžete požít čokoládu, šlehačku, čerstvé ovoce nebo můžete být kreativní a použít ke zdobení i plátky růže nebo jiné květiny.

Valentýnské horké maliny se zmrzlinou

obtížnost: snadné • doba přípravy: cca 5 minut • doba vaření: 5 minut • počet porcí: 2 porce

Ingredience

  • maliny (já používám mražené maliny)
  • vanilková zmrzlina
  • balíček vanilkového cukru
  • na ozdobu můžete použít: čokoládu, oříšky, plátky růží, šlehačku, ovoce

Jak připravit Valentýnské horké maliny?

Do hrnce s nepřilnavým povrchem si nasypejte maliny. Maliny v hrnci lehce podlijte vodou a nasypte na ně vanilkový cukr. Tuto směs nechte na lehce prohřát a občas ji zamíchejte.

Mezitím si připravte talíř a případné zdobení. Můžete si připravit hoblinky čokolády, nasekat si oříšky nebo nakrájet plátky růží. Aby se vám zmrzlina hned neroztekla, můžete na talíř dát menší mističku na horkou směs.

Když jsou maliny dostatečně prohřáté a pustí šťávu, vypněte plamen. Můžete podávat. Na talíř nakrájejte vanilkovou zmrzlinu a ideálně do mističky nalijte horké maliny. Pokud nemáte možnost mističky, opatrně nalijte horkou směs na druhý konec talíře.

Dobrou chuť a krásného Valentýna! ❤

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *