dárková krabička pro družičky
| | |

Svatební DIY: dárková krabička pro družičky a svědkyni

Svatba se blíží a vy chcete obdarovat své družičky a svědkyni? DIY dárková krabička pro družičky je na to ideální! Tady je návod, jak na na to!

Pozvali jsme družičky na svatbu a chcete jim nějak poděkovat? Nebo se k pozvání teprve chystáte, a přemýšlíte, jak na to? V obou případech je odpověď stejná – dárkový box pro družičky. DIY dárková krabička pro družičky a svědkyni zahřeje u srdce a bude památkou na váš svatební den.

Dárková krabička pro družičky a svědkyni

Krabičku můžete koupit, ale….

Ano, na internetu najdete nespočet dárkových boxů pro svědkyně a opravdu hodně dárkových krabiček pro družičky, ale…kupované krabičky jsou dražší a nemusíte v nich najít přesně to, co vaši družičku či svědkyni potěší.

DIY svatební box od srdce

Ani já jsem bohužel nenašla nic, co by bylo perfektní. Navíc jsem přemýšlela, jak holkám předat šaty, které jsem jim na svatbu kupovala. Chtěla jsem je mít všechny v jedné barvě. Takže jsem dostala spásný nápad – udělat jim radost a krabičku vlastnoručně vytvořit. Zabere to nějaký ten čas, ale stojí to opravdu za to!

Dárková krabička pro družičky Výhody Nevýhody
Kupovaná 
 • bez práce
 • vyšší cena
 • nemůžete si vybrat, co do ní dáte
 • nepřizpůsobíte jí svatbě
Vyrobená
 • fantazii se meze nekladou
 • přizpůsobíte krabičku barvě vaší svatby
 • můžete do ní vložit vzkaz
 • necháte v ní kousek sebe
 • jde o levnější alternativu
 • vložíte do ní cokoliv chcete
 • výroba zabere čas

DIY dárková krabička pro družičky a svědkyni

Na výrobu dárkové krabičky potřebujete:

 • Krabičku (nebo box) – ideálně čistě bílou nebo přírodní bez potisku (já použila bílou dortovou krabičku);
 • výplň – jednobarevný balicí papír, organzu, hedvábný papír, dřevitou výplň nebo barevnou papírovou výplň (já použila tmavě zelený balicí papír);
 • náplň – to, co dáte dovnitř krabičky (alkohol, kosmetiku, šaty, DIY ramínko na šaty, doplňky, skleničky na alkohol atd.);
 • dekorace – to, čím ozdobíte krabičku (stuhy, krajka, juta, mašle, kamínky, třpytky atd.);
 • poděkování – kartička s poděkováním, ale může být i stírací los se žádostí o svědectví.

dárková krabička pro družičky

Jak jsem tvořila svatební krabičku

Výroba dárkových krabiček pro družičky a svědkyni mi trvala cca 30 minut, ale mnohem více času mi zabralo sehnat správnou krabičku a vymyslet, co do krabičky dát. V papírnictví jsem našla pouze velké přepravní krabice nebo přímo dárkové boxy, ale za mnohem vyšší cenu. Navíc se mi nelíbil ani design.

Vyřešila jsem to tak, že jsem koupila rozloženou krabičku na dort, tmavě zelený balicí papír a věci do krabičky.

Když jsem se vrátila z papírnictví, vrhla jsem se na výrobu. Složila jsem bílou dortovou krabičku a raději jsem její rohy ještě slepila k sobě oboustrannou lepicí páskou. Potom jsem nastříhala stejně velké proužky z tmavě zeleného balicího papíru, abych do nich zabalila šaty pro svědkyni i družičky. Na balicí papír jsem nalepila vytvořenou samolepku „děkujeme“.

Potom jsem dortovou krabičku se zabalenými šaty vyložila dalšími drobnostmi – vybrala jsem malou lahev sektu (seženete například v Albertu nebo na internetu), masku na obličej, krém na ruce a kosmetickou čelenku.

Následně jsem vystřihla z tvrdého tmavě zeleného papíru kartičku, na kterou jsem zlatou gelovkou napsala poděkování. Kartičku jsem vložila do tmavě zelené obálky, napsala jsem zlatou akrylovou tužkou jméno svědkyně a družičky a celou obálku jsem zapečetila zlatým voskem.

Tipy, co dát do dárkové krabičky pro družičky a svědkyni

Váš dárkový box pro družičky a svědkyni může obsahovat v podstatě cokoliv. Ale uvědomte si, jestli budete krabičku osobně rozvážet nebo posílat poštou. Podle toho se bude vnitřek krabičky a také její zdobení výrazně lišit.

Také myslete na to, co má obdarovaná ráda. Pokud nemá ráda sladké, těžko ji budete dávat lízátka a čokoládové bonbony. Ale co do dárkové krabičky dát?

 • Milovnice sladkého – tak tady je to jasné. Rozhodně neuděláte chybu s mini čokoládami, klasickou čokoládou, bonbony, lízátky a dalšími sladkostmi.
 • Kráska – Beauty sety jsou oblíbené, protože je mohou vaše družičky i svědkyně využít i před svatbou. Neměla by chybět maska na obličej, ale můžete darovat i krém na ruce, kosmetickou čelenku, cestovní balení oblíbeného parfému, lesk na rty, masku na vlasy, lak na nehty apod.
 • Stylová – do dárkového boxu pro družičky můžete dát také doplňky. Hodně často se dávají náramky z minerálů s poděkováním, případně hřebínky do vlasů v barvě svatby. Oblíbené jsou i umělé květiny nebo květinové náramky, které družičky a svědkyně na vaší svatbě využijí. Často se dává také župan s nápisem „družička“ nebo „svědkyně“, bačkůrky nebo spodní prádlo.
 • Wine lover – mini balení bílého, červeného nebo růžového vína jsou klasika. Sehnat můžete také prosecco nebo mini balení šampaňského. Vše na internetu, ale mini balení vína nebo sektu jsem kupovala například v Albertu. Do setu můžete přidat i personalizované skleničky na víno nebo vlastnoručně vyrobené skleničky se třpytkami.

Součástí svatebního boxu pro družičky jsou také šaty, pokud máte nějaké speciální požadavky.

dárková krabička pro svědkyni

Poděkování pro družičky a svědkyně

Písemné poděkování je slušnost! Zvolit můžete psanou formu například na kartičce nebo na obálce, případně můžete „děkuji“ napsat také dovnitř krabičky. Oblíbené jsou také stírací losy, zvláště v případech, kdy krabičku předáváte rovnou během žádosti.

Moje družičky i svědkyně měly z dárkové krabičky velkou radost, takže mě čas strávený vymýšlením, nakupováním a tvořením opravdu nemrzí. A co vy – už máte svou krabičku nebo teprve tvoříte?

Doufám, že se vám článek líbil. Pokud ano, nezapomeňte o něm říct i dalším nevěstám.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *