svatební ramínko DIY
| | |

Svatební DIY: vytvořte si svatební ramínko

Už máte svoje vysněné svatební šaty? Perfektní! A máte je na co pověsit? Jasně, můžete šaty pověsit na jakékoliv ramínko na šaty, ale co si vytvořit své vlastní? Podívejte se na návod, jak si vytvořit svatební ramínko pro sebe i pro ženicha.

Asi si teď říkáte, k čemu potřebuji svatební ramínko? Nepotřebujete, ale…

 • budete mít vzpomínku na svůj svatební den,
 • vypadá to dobře na fotkách,
 • na něco musíte šaty pověsit.

Mně osobně se svatební ramínka líbí – vypadá to dobře na fotkách a zároveň budu mít vzpomínku na své dokonalé svatební šaty ve svůj „den D“. Kupované svatební ramínko můžete sehnat od 200 do 1 000 Kč za 1 ks. Pokud chcete mít ramínko na oblek i pro svého nastávajícího, případně pro své družičky, maminku, svědkyni, cena je podobná.

Chcete pomoct svému finančnímu rozpočtu, vytvořte si DIY svatební ramínko.

DIY svatební ramínko

Jak si vyrobit svatební ramínko

Rozmyslete si, pro koho všechno chcete svatební ramínko tvořit. Budete dělat jen pro sebe a ženicha nebo připravíte překvapení i pro své družičky a svědky?

Co budete potřebovat na svatební ramínka?

 • dřevěné nebo plastové ramínko na oblečení;
 • obyčejná tužka;
 • guma;
 • akrylový fix na alkoholové bázi (ideální šířka hrotu 0,6 -0,8 mm);
 • odlakovač na nehty a vatovou tyčinku (na opravu nepodařených pokusů);
 • dekorace podle libosti a barev (juta, organza, perly, stužky, brože, krajka, perličky, kamínky…);
 • tavnou pistoli (k nalepení ozdob).

Pokud si netroufáte psát nápisy na svatební ramínko od ruky, budete potřebovat ještě šablonu. V tomto případě budete potřebovat ještě následující:

 • nůžky;
 • tužku (v případě dřevěného nebo černého plastového ramínka);
 • bílou křídu (v případě tmavého plastového ramínka);
 • počítač a tiskárnu.

svatební ramínka na šaty

TIP Brunety: Levné a zároveň pěkné svatební ramínko můžete koupit v Pepco, IKEA, Lidl e-shop nebo Jysku. Doporučuji kupovat již nalakované ramínko na oblečení, protože vám to ušetří práci. Pokud chcete dřevěné ramínko v bílé nebo v černé barvě, kupte již barevně připravené, ať nemusíte řešit ještě barvení.

Jak vytvořit svatební ramínko od ruky

Tohle je nejjednodušší návod, který si ale vyžaduje odvahu. Pokud se nebojíte a troufáte si vytvořit nápis bez šablony, tak pokračujte ve čtení. V případě, že si netroufáte na psaní od ruky a potřebujete šablonu, přeskočte níže.

Nalakované svatební ramínko doporučuji nejdřív ze všeho odmastit (nemusíte). Následně si obyčejnou tužkou připravte nápis – Nevěsta, Ženich, Svědkyně, Svědek, Družička, Maminka… Můžete si připravit i datum svatby a jména, případně nějaký kratší citát. Jak říkám, vaší fantazii se meze nekladou.

jak vytvořit svatební ramínko

Pokud se vám nápis nepovede, můžete ho vygumovat tužkou. Jakmile dojdete do fáze, kdy budete spokojeni se svým výtvorem, můžete přejít na psaní fixem. V podstatě opatrně obtáhnete akrylovým fixem vytvořený nápis a případně dozdobíte kudrlinkami. Pokud se vám v této fázi něco nepovede, můžete vzít odlakovač, nanést ho na vatovou tyčinku a svou chybu opravit.

Jste s nápisem spokojeni? Ozdobte ho! Tady v tom případě doporučuji ladit ramínko buď se svatebními šaty nebo s tématem vaší svatby. Já budu mít šaty s perličkami, takže jsem volila perličky. Ale budeme mít smaragdově zelenou svatbu, takže bych mohla svatební ramínko ozdobit také tmavě zelenými stužkami.

 

Jak vytvořit svatební ramínko ze šablony

Pokud si netroufáte na psaní od ruky, vytvořte si šablonu. Není nic jednoduššího než otevřít Word, napsat si nápisy Nevěsta, Ženich, Družička, Svědek, Svědkyně, Maminka, případně datum svatby a jména. Potom si zkoušejte měnit písmo a vyberte si:

 1. to, které umí háčky a čárky a nemá problém s „ě“, „ž“, „č“ (z tohoto důvodu nejdřív doporučuji psát a poté teprve vybírat písmo);
 2. to které, se vám líbí po vzhledové stránce.

Klidně si vytvořte více variant i více velikostí. Jakmile budete mít hotovo, vytiskněte si svou šablonu a můžete pokračovat.

Šablonu si vystřihněte na menší obdélník, aby se vám s ní lépe pracovalo. Přiložte ji pro kontrolu velikosti na místo, kde chcete mít nápis. Pokud vám šablona vyhovuje, přetřete její 2. stranu bez nápisu tužkou nebo bílou křídou, podle toho, jak barevné máte ramínko. Na bílé a světlé dřevo můžete využít obyčejnou tužku, ale na tmavé dřevo nebo černý plast použijte bílou křídu.

Následně dejte šablonu na vámi zvolené místo na svatebním ramínku stranou s nápisem nahoru. Pak už jenom stačí vzít tužku a obtáhnout nápis. Nápis se vám obtiskne na ramínko a vy můžete pokračovat stejným způsobem jako v případě prvního návodu.

jak vytvořit svatební ramínko

Nápis obtáhnete akrylovým fixem a svatební ramínko ozdobíte – fantazii se meze nekladou. Můžete ladit ramínko se svými šaty, ale také s tématem svatby. V mém případě jsem volila variantu 1 a ozdobila si své ramínko perličkami. Stejně tak bych ale mohla použít tmavě zelené stužky, protože naše svatba bude laděná do smaragdové barvy.

Doufám, že se vám článek líbil. Pokud ano, nezapomeňte o něm říct i dalším nevěstám. Chcete další inspiraci svatebního ramínka? Podívejte se na mou nástěnku na Pinterestu.

Podobné články

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *