Tipy na dárky pro milovníky jógy
|

27 tipů na dárky pro milovníky jógy

Jóga je skvělá věc. Jestli máte ve svém okolí někoho, kdo na jógu chodí nebo to má v plánu, podívejte se, čím mu můžete udělat radost. Tady jsou tipy na nejlepší dárky pro milovníky jógy. A nebyla bych to já, kdybych nevycházela z vlastní zkušenosti.

Vánoce se blíží a vy asi přemýšlíte, co dát někomu, kdo se zamiloval do jógy nebo spirituálna? Jóga totiž není jenom sport, ale je často spojena právě s meditací, čakrami a feng shui.

Já na jógu chodím hlavně kvůli tomu, že mi pomáhá s bolestí zad, naučila jsem se díky ní lépe dýchat a jsem mnohem klidnější a flexibilnější. Jóga je zábava, sport i uvolnění. Pokud hledáte vánoční dárky pro milovníky jógy, využijte můj vánoční seznam, který jsem pro vás sestavila. Tady je

Vánoční dárky pro všechny milovníky jógy 

Začala bych sekcí – to, co můžete dát všem milovnicím jógy. Bez ohledu na to, jestli cvičí pouze ve studiu nebo kombinují domácí jógu s tou studiovou. Tady jsou dárky pro všechny jogíny a jogínky.

dárky pro milovníky jógy

1. Jógamatka (podložka na jógu)

Podložku na jógu potřebuje každý. A věřte, že i taková věc jako kvalitní neklouzavá podložka potěší víc než nepraktický dárek. Podložku na jógu potřebují jogíni totiž nejenom ve studiu, ale také při domácím cvičení. Oblíbené jsou značky Manduka, Yoggys, Olie, Bodhi a Liforme.

Cenové rozpětí: 500 Kč – 6 000 Kč

 

2. Cestovní podložka na jógu

Pokud si nemůžete dovolit dražší kvalitní jógamatku, doporučuji darovat lehčí a menší cestovní podložku na jógu. S cestovní podložkou může obdarovaný cvičit jakýkoliv druh jógy a kdekoliv.

Tip Brunety: Podívejte se na velký test jóga podložek na webu jogadnes.

Cenové rozpětí: 110 Kč – 1 590 Kč

3. Pouzdro na jógamatku

Pokud váš obdarovaný kvalitní jogamatku nebo podložku již má, můžete mu udělat radost praktickým pouzdrem na podložku. Díky pouzdru si může jogín vzít podložku kamkoliv s sebou. Pouzdro navíc chrání před poškozením, deštěm a dalšími venkovními vlivy. Věřte mi, že pokud má jogín opravdu kvalitní drahou podložku, bude rád i za ochranu na ní.

Cenové rozpětí: 90 Kč – 1 500 Kč

4. Jogínské oblečení (pokud víte velikost)

Znáte velikost a vkus obdarovaného? Pořiďte mu kvalitní slušivé oblečení na jógu. Oblíbené jsou legíny a volné tílko nebo tričko, případně mikina. Sáhnout můžete také po volnočasovém oblečení s jógínskou tématikou.

Cenové rozpětí: od 159 Kč

5. Poukaz na jogínské oblečení (pokud nevíte velikost)

Pokud velikost neznáte nebo nechcete odhadovat vkus obdarovaného, kupte poukaz na jógínské oblečení nebo pomůcky. Většina e-shopů s módou má i sportovní sekci, ale můžete se zaměřit také na specializované e-shopy s jóga potřebami.

Cenové rozpětí: 200 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč a více Kč

6. Pomůcky na jógu

Čím určitě nezklamete? Různými pomůckami na jógu, které zpříjemní cvičení. Ať už to jsou jógové bloky (známé i jako cihličky), yoga wheel, pásky, popruhy, bolstery na jin jógu a další.

Cenové rozpětí: 79 Kč – 1 500 Kč

 

7. Permanentka na jógu

Víte, do jakého studia vaše jogínka chodí? Skvělé! Není nic lepšího než jí darovat permanentku na další lekce. Většinou se stačí domluvit s lektorkou, aby vám permanentku připravila. Větší studia mají možnost zakoupení na svých internetových stránkách.

Cenové rozpětí: na domluvě podle studia

8. Relaxační čaje

Jóga není jenom běžný sport. Snaží se posílit tělo, ale uklidnit mysl. A s tím pomáhají právě bylinné čaje. V jóga světě jsou oblíbené značky jako Pukka nebo Tulsi. Můžete koupit sadu dárkových čajů nebo si ji vytvořit svépomocí.

Cenové rozpětí: 98 Kč – 189 Kč za krabičku nebo od 249 Kč za dárkový balíček

čaj na jógu

9. Designové ručníky a osušky

Ručníky a osušky z mikrovlákna jsou skvělým dárkem pro každého sportovce, zvláště, pokud jde o jóga osušky. Jsou zdobené mandalami a dalšími spirituálními motivy. Většinou mají stejné vzory jako jógamatky, takže je můžete designově sjednotit právě s podložkou na jógu.

Cenové rozpětí: 249 Kč – 1 500 Kč

10. Sportovní taška s jóga motivem

Pokud jogínka necvičí pouze doma, ale chodí také do studia, určitě využije cestovní tašku, kam si může dát své oblečení, osušku, cestovní láhev a další věci. Opět můžete vybrat nějakou designovou nebo motivační cestovní tašku.

Cenové rozpětí: od 259 Kč

11. Termo láhev

Někteří jogíni pijí před, během i po józe čas, aby byli zahřátí. Pokud to platí i u vaší obdarované, dejte ji stylovou termo láhev, ve které ji bylinkový čaj vydrží teplý po celou lekci.

Cenové rozpětí: od 350 Kč

Tipy na dárky pro domácí milovníky jógy 

Pokud vaše obdarovaná cvičí jógu hlavně doma, pořiďte jí něco, čím jí zpříjemníte cvičení. Pomozte jí vytvořit meditační zónu s následujícími dárky pro milovníky jógy.

dárky pro milovníky jógy

12. Knihy o józe a zdraví

Jóga jde v ruku v ruce s meditací, sebeuvědoměním a samozřejmě se zdravým životním stylem. Pro některé jogínky tohle není jenom možnost, jak se naučit dýchat, protáhnout tělo a posílit mysl, ale také způsob života. Těmto typům můžete darovat knihu o technice jógy, ajurvédě nebo zdravém životním stylu.

Cenové rozpětí: od 98 Kč

13. Elektrická solná lampa

Elektrická solná lampa je vytvořena z himalájské soli a představuje ideální kombinaci dekorativního a zdravotního využití. Intimní osvětlení elektrické solné lampy navozuje relaxační náladu, která pomáhá v meditaci. Ale to není všechno – solné lampy působí jako ionizátory vzduchu. Na svůj povrch přitahují vodní páru, která se při zahřívání lampou odpařuje jako solný roztok. To vytváří negativně nabité ionty, které čistí vzduch.

Cenové rozpětí: od 249 Kč až po 6 000 Kč podle velikosti

 

14. Solná lampička na svíčku

Pokud si nemůžete dovolit elektrickou solnou lampu, sáhněte po solné lampičce na svíčku. Nemá sice tak velký efekt jako elektrická solná lampa, ale i tak pomůže obdarovanému s meditací a čistotou vzduchu.

Cenové rozpětí: od 49 Kč

solná lampa a svícen

15. Meditační polštář

Do jóga koutku se hodí i meditační polštář, na kterém může obdarovaná relaxovat během dne. Povlak je většinou tvořen z bavlny a dá se vyprat. Vnitřek meditačních polštářů bývá vyplněn pohankovými otrubami.

Cenové rozpětí: okolo 500 Kč – 1 000 Kč

16. Meditační lavička

Pokud víte, že si chce vaše jogínka vytvořit stálé místo na jógu, pořiďte ji místo relaxačního polštářku rovnou relaxační lavici ze dřeva.

Cenové rozpětí: od 1 000 Kč

17. Vonné tyčinky

Meditaci pomůže i podmanivá vůně… Krásným dárkem jsou i zapalovací vonné tyčinky, které si jogínka zapálí, sfoukne je a ony krásně provoní celou místnost. Oblíbené jsou také dárkové sady se stylovým držákem a několika vonnými tyčinkami. Tyto sady najdete také ve slušivé dřevěné krabičce. Nebo si je můžete vyrobit svépomocí.

Cenové rozpětí: od 18 Kč jedna sada vonných tyčinek nebo od 320 Kč dárkové sady

 

18. Aroma difuzéry

Při meditaci jsou oblíbené také aroma difuzéry, které buď mohou mít funkci provonění místnosti nebo rovnou i zvlhčení vzduchu. Aroma difuzér je oproti vonným tyčinkám dražší záležitost. A můžete ho opět koupit jako set aroma difuzéru s vůněmi nebo samostatně.

Cenové rozpětí: od 95 Kč – 9 000 Kč

 

19. Aroma lampy

Levnější variantou, která vypadá i stylově, jsou aroma lampy. Jsou to ty lampy, kam dáte čajovou svíčku a do horní části nalijete olejíček, přidáte vonný vosk nebo vonné kamínky. I v tomto případě můžete darovat již hotový set nebo pouze aroma lampu. Vyzkoušet můžete také DIY set, kdy koupíte aroma lampu, několik vosků a vytvoříte z nich dárkové balení od srdce. Já používám aromalampu i na provonění bytu nebo jen tak.

Cenové rozpětí: od 49 Kč – 2 000 Kč

 

20. Vonné vosky do aromalampy

Kdo mě zná, tak ví, že miluju svíčky a vonné vosky do aroma lampy. Aroma lapmpu nepoužívám pouze k meditaci, ale také k běžnému dni. Jdu uklízet a zapálím si vonné vosky. Sedím večer u televize a zapálím relaxační svíčku nebo vonné vosky. Takže pokud víte, že obdarovaná má aroma lampu, rozhodně ji vyberte nějaký mix vosků a vytvořte jí dárkovou krabičku. Na rozdíl od olejů, vonné vosky neprskají všude okolo.

Cenové rozpětí: od 1 000 Kč

 

Tip Brunety: Nejoblíbenější zůstávají vonné vosky Yankee Candle, kterými nikdy nezklamete. Mají dokonce přímo vánoční vůně jako pečené jablko, skořice, zimní sen atd. Já si oblíbila například Woodwick a méně známé Candleberry.

21. Vonné kamínky do aromalampy

Letos jsem objevila i vonné kamínky do aroma lampy. Vypadají moc hezky a nádherně voní. Navíc je to něco, co obdarovaná rozhodně nezná, takže ji můžete mile překvapit.

Cenové rozpětí: od 66 Kč

22. Esenciální oleje

Esenciální oleje může obdarovaná použít k aromaterapii. A to nejenom do aroma difuzéru, lampy nebo do odpařovací misky, ale také k provonění podložky. Profesionální jogíni doporučují cvičit za vůně esenciálních olejů. Podle nich si máte před cvičením kápnout na zápěstí 1-2 kapky oleje do levé ruky a poté dlaně přiložit k nosu a ústům. Vůně pronikne do limbického systému, což je část mozku zodpovědná za emoce.

Cenové rozpětí: od 100 Kč nebo sady od 540 Kč

23. Online jóga lekce

Jógu nemusíte cvičit s profesionálem pouze ve studiu. Během covidu vzniklo spousta online videí nebo kurzů jógy, které můžete darovat.

Cenové rozpětí: podle kurzu a délky

dárky pro milovníky jógy

24. Krystaly

Spirituální milovníci rozhodně ocení krásu a vliv krystalů. Krystaly mohou doplnit meditační zónu nebo je můžete koupit ve formě šperku na krk nebo na ruku. V jóga světě jsou oblíbené také meditační maly z krystalů. Při výběru krystalů se můžete orientovat buď podle znamení zvěrokruhu nebo podle účinků, které mají. Vždy doporučuji při jejich výběru dbát na intuici. Oblíbené jsou také sety krystalů zaměřené na určitý problém.

Cenové rozpětí: od 100 Kč – podle velikosti, kvality a druhu. Meditační maly z krystalů seženete od 890 Kč.

25. Masážní oleje

Uvolnit tělo nemusíte pouze aromaterapií pomocí svíček a vosků. Oblíbené jsou také masážní oleje, díky kterým se při masáži jogínka uvolní hned dvojnásobně.

Cenové rozpětí: od 100 Kč za kus nebo od 329 Kč za dárkovou sadu

26. Čakrová svíčka

Čakrové svíčky slouží k meditaci, ale také k harmonizaci čaker. Pokud se někdo z vašich blízkých orientuje právě na čakra jógu, rozhodně ocení tuto pomůcku.

Cenové rozpětí: okolo 199 Kč

27. Feng shui doplňky

Meditační koutek můžete doplnit o různé sošky a obrázky buddhy, proutěné košíky, lapače snů nebo teakové nádobí.

Držím palce při hledání vhodných dárků pro milovníky jógy. Pokud se budete chtít podělit o své další nápady nebo zážitky, můžete mi nechat komentář nebo napsat na sociálních sítích. A pokud se vám článek líbí, budu ráda, když ho budete sdílet dál.

Další tipy na vánoční dárky

Vybíráte vánoční dárky? Mrkněte také na další tipy na:

 

 

Podobné články

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *