Bruneta v kuchyni, těší mě!

bruneta v kuchyni

Ahoj, jmenuji se Sabina a tohle je můj food & lifestyle blog.

Kdo vlastně jsem?

Jsem milovnice kávy, cestování, vaření, pečení, tvoření a zábavy. Také jsem milující manželka a matka jedné malé nezbedy.

Své dětství jsem prožívala v malebném prostředí Orlických hor a již několik let bydlím v historickém městě, které si oblíbila například kuchařka M. D. Rettigová, hudebník B. Smetana, prozaik Alois Jirásek, spisovatelka Božena Němcová, malíř Josef Váchal nebo sochař Olbram Zoubek. Pokud ani teď nevíte, nebudu vás dále napínat – je to nádherná Litomyšl.

Bloguji již od svých pubertálních let, ale musím říct, že styl blogu se od té doby hodně změnil. Nejvíce po operaci štítné žlázy, kdy jsem si začala uvědomovat, že by měl člověk dbát na vyváženou stravu a duševní pohodu.

Další fáze změny přišla s narozením dcery, protože život s dětmi je mnohem zábavnější! Chci vám ukázat, že i s dětmi jde žít skvělý život!

Jaké jsem znamení?

Jsem ve znamení Ryby a ano, sedí to mě dokonale.

Seznam nejoblíbenějších:

  • kuchyně: česká, italská, asijská
  • ovoce: borůvky, lesní jahody, jablka
  • zelenina: meloun, mrkev, rajče
  • nealko pití: voda, káva
  • alko pití: brusinková vodka, pivo, víno, míchané koktejly
  • hudba: rock, metal
  • desková hra: Party alias, Kamionem po Evropě, Dostihy a sázky
  • hra na PC: Assassin Creed, Final Fantasy
  • hra na PS: Just dance
  • filmy a seriály: fantasy, komedie, romantické, historické

Proč jsem se rozhodla psát tento blog?

Bruneta v kuchyni není můj první blog, ale myslím, že je můj poslední. Dřív jsem se zaměřovala na pubertální pojetí blogů, ale už jsem dospělá a mnoho věcí se změnilo. Proboha, je mi 30! 😀

Po operaci štítné žlázy jsem si začala uvědomovat, že práce není všechno. Více se zaměřuji na rodinu a na to, co mě baví. Uvědomila jsem si také to, že nikdo, ale opravdu nikdo, není dokonalý (ani já ne). Takže jsem přestala sledovat dokonalé ženy na sociálních sítích a zaměřila jsem se na ty reálné. A tak přistupuji i ke svému blogu.

 

Rozhodující je pro mě autentičnost a realita!

Chci vás inspirovat, poradit vám a podělit se s vámi o tipy a triky do domácnosti. Chci vám ukázat, že každý domov může být útulný a šťastný, a že každá žena může být sebevědomá a nádherná, i přes své nedostatky, které na sobě nemá ráda.

kronika rodinných oslav a zvyků

Kde beru fotografie?

Často se mě ptáte, odkud mám fotografie receptů nebo recenzí. Jsou to moje fotky, které nejsou sice moc profi vyfocené, ale za to reálné. K focení používám svého miláčka – Olympus Pen a vyměnitelným objektivem a občas také mobil, když není nic jiného po ruce. 🙂

Asi se divíte, proč mám ochranu fotografií a textu. Proč jsem tak paranoidní. Bohužel jsem našla svou fotku s recenzovaným produktem na Marketplace u nějaké přeprodejkyně kosmetiky. Paní sice fotku stáhla, ale trvalo mi 14 dní, než jsem ji vysvětlila, že fotky, které ji najde Google nejsou volně ke stažení.

V některých inspirativních článcích používám fotografie z placené fotobanky Shutterstock, Canvy nebo z Pinterestu, pokud zrovna ve své zásobě žádné vhodné fotografie nemám, ale vždy je to v článku uvedeno.

Co najdete na food blogu Bruneta v kuchyni?

recepty od Brunety v kuchyni

Recepty

Kdo má rád jídlo? Já! Plus dalších miliony lidí. Já ráda jím, ale mnohem raději vařím, smažím, peču a připravuji i nepečené dezerty. A naštěstí mám doma skvělého strávníka. 🖤

Na blogu Bruneta v kuchyni najdete jednoduché recepty na sladké snídaně, svačiny, lahodné obědy, ale také na fitness i hříšně sladké dezerty. Udělám radost i milovníkům polévek a domácího pečiva. A jelikož mám ráda i různé zimní a letní nápoje, nebudou chybět ani drinky (a to v alkoholické i nealkoholické formě).

 

bydlení a domov

Bydlení

Ke spokojenému životu patří i útulný a šťastný domov.

Razím pravidlo, že každý domov může být útulný. A když tvrdím, že každý, tak opravdu každý. Stačí ho jen důkladně uklidit a vyzdobit podle svého stylu. Nemusíte mít hromadu peněz, aby byl váš domov krásný a příjemný. Podělím se s vámi o tipy i inspirace. Občas si vytvoříme i nějaké dekorace!

 

lifestyle blog

Ze života – lifestyle

V lifestylové kategorii najdete vše pro spokojený život a také pro zábavu.

Nechybí články ohledně módy a krásy, ale také tipy na výlety s dětmi i bez nich. Navíc se dozvíte, kde se dá skvěle najíst a jakým místům se raději vyhnout. Nechybí ani DIY tvorba nebo téma štítné žlázy. Aktuálně řeším také svatbu, takže najdete i dost článků na toto krásné téma. Svatbu mám už úspěšně za sebou, takže pro vás mám pár tipů na svatební přípravy, jak ušetřit na svatbě, jak si svatbu zařídit a také nějaké svatební DIY. Protože každý chce ušetřit, no ne?

 

Faberlic BeautyBox recenze sorbet jolieRecenze

Už podle názvu vás může napadnout, že půjde o recenze. Ale čeho?

Toho, co mám ráda. Čekají vás recenze kosmetiky, knih a kuchařek, ale také deskových her, protože tohle všechno je součástí mého života. Často se mě ptáte také na recenze domácích spotřebičů a bílé techniky. Nebojte, i to chystám!

 

Všechny recenze jsou autentické a navíc k nim fotím i reálné fotografie.