recepty pro děti
|

Dýňová polévka pro nejmenší od 7. měsíce věku

Já mám dýňovou polévku hrozně ráda. A když jsem zjistila, že naší princezně dýně také chutná, udělala jsem jí polévku. Tady je dýňová polévka pro nejmenší vhodná pro děti od 7. měsíce věku.

Dýně je královnou podzimu a skvělou potravinou pro první příkrmy. Já jsem naší princezně zaváděla dýni Hokkaido hned mezi prvními surovinami. Naštěstí jí moc chutnala, takže jsem upravila recept na dýňovou polévku tak, aby byla vhodná pro ty nejmenší. Dýňová polévka pro nejmenší bude chutnat i vašemu prckovi!

Příběh receptu

Podzim je ideální čas na přípravu dýní na několik způsobů. A já chtěla vyzkoušet dýňovou polévku pro naši princeznu. Použila jsem svůj oblíbený recept na dýňovou polévku pro dospělé a nahradila jsem nezavedené suroviny. Výsledek chutnal i mně, takže příště udělám ve větším hrnci a dáme si všichni.

Tento recept na dýňovou polévku je vhodný pro děti od 7. měsíce věku. Samozřejmě, pokud máte zavedené všechny ingredience nebo je chcete zavádět. Pokud potřebujete ingredience zavést, doporučuji dát jídlo dítěti ráno nebo dopoledne.

Recept: dýňová polévka pro nejmenší vhodná od 7. měsíců

Ingredience:

  • 1 lžíce másla nebo olivového oleje (podle toho, co máte zavedené)
  • 1 menší dýně Hokkaido
  • 2 brambory
  • 1 středně velká mrkev
  • dýňový olej (nemusí být, ale dává se pro lepší trávení a lepší vstřebání vitamínů rozpustných v tucích do zeleniny)
  • 1 l vody nebo domácího zeleninového vývaru (bez koření)
  • snítka libečku

Jak na to

Nejdřív si připravíme zeleninu. Oloupeme mrkev a brambory, omyjeme je a nakrájíme na kostičky. Dýni zbavíme slupky i semínek, omyjeme a také nakrájíme na kostičky.

V hrnci si rozehřejeme máslo nebo olivový olej a osmahneme na něm kostičky mrkve, brambor a dýně. Chvíli restujeme (pozor, ať to nespálíte!) a poté přilijeme 1 litr vody nebo zeleninového vývaru. Přidáme libeček a vaříme pod pokličkou doměkka.

Jakmile je zelenina měkká, rozmixujeme polévku tyčovým mixérem. Podáváme dítěti s trochou dýňového oleje.

Líbí se vám recept? Zkoušeli jste ho? Chutnal vašim dětem? Budu ráda za sdílení, sledování na sociálních sítích nebo komentář pod článkem!

S láskou vaše Bruneta v kuchyni. ❤

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *