recept na baby brumíky

Domácí baby Brumíci pro nejmenší vhodné od 8 měsíců

Baby Brumíci pro nejmenší jsou tady! Brumíci jsou prostě mňam pro děti i dospěláky, takže tady je recept na baby brumíky vhodné od 8. měsíce věku dítěte (pokud už zavádíte ovoce a zeleninu). Dobrou chuť!

Domácí Brumíci jsou oblíbenou pochoutkou malých i velkých, takže v dětských receptech nesmí chybět ani domácí baby brumíci pro nejmenší děti, které jsou vhodné od 8. měsíce.

Příběh receptu

Baby Brumíky jsem dcerce připravovala tak od 10. měsíce věku, ale vzhledem k tomu, že jde o oblíbenou dobrotu, rozhodla jsem se recept přizpůsobit také pro mladší děti. Takže, pokud jste už dávali svým dětem základní ovoce a zeleninu (ať už formou BLW nebo příkrmy), tenhle recept si rozhodně nenechte ujít.

Přísady jsem upravila tak, aby v nich byly základní zavedené suroviny. Pokud ještě nemáte zavedenou surovinu, nedávejte dítěte brumíka na večer. Pokud ji chcete zavést, doporučuji ráno nebo dopoledne.

Recept: domácí baby Brumíci pro nejmenší vhodný od 8. měsíců

nejlepší baby brumíci pro děti

Ingredience:

Na 6 brumíků potřebujete:

  • formu na pečené brumíky
  • 30 g dýně Hokkaido
  • 90 g jablek (bez slupky a jadřince)
  • 120 g banánu
  • 60 g ovesných vloček
  • 1 lžička karobu

Jak na to

Nejdříve si přichystáme jablka a dýni. Jablka zbavíme slupky i jadřince, omyjeme je a nakrájíme na kostičky. Dýni zbavíme slupky, omyjeme ji a nakrájíme na kostičky. Odměříme si požadované množství, takže 90 g jablek a 30 g dýně. A jablka a dýni uvaříme na páře do změknutí (trvá to cca 15-20 minut). Poté dáme vychladnout.

Mezitím si připravíme banán – oloupeme ho, omyjeme a pomačkáme vidličkou do misky. A pokud máme celé ovesné vločky, tak je rozmixujeme.

recept na baby brumíky

Předehřejeme si troubu na 160°C. Do mísy k banánu dáme vychladlá jablka a dýni a vše pomačkáme. Na závěr přidáme ovesné vločky a důkladně promícháme, aby se směs spojila.

Těsto nalijeme do formy na Brumíky a pečeme v troubě přibližně 30 minut.

Máme hotovo! Teď stačí jen nechat vychladnout a můžete podávat svému prckovi. Ať mu chutná!

Líbí se vám recept? Zkoušeli jste ho? Chutnalo vašim dětem? Budu ráda za sdílení, sledování na sociálních sítích nebo komentář pod článkem!

S láskou vaše Bruneta v kuchyni. ❤

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *