děti na svatbě
| |

14 tipů, jak zabavit děti na svatbě + Svatebníček ke stažení

Plánujete svatbu a nevíte, jak zabavit děti? Ať už jsou vaše nebo hostů, určitě jim budete chtít připravit nějaký program, aby se rodiče mohli bavit. Podívejte se na tipy, jak zabavit děti na svatbě.

Když se mluví o malých svatebčanech, jsou dva rozdílné tábory – některé nevěsty na své svatbě děti vítají, jiné je tam nechtějí. Obě rozhodnutí by měli svatebčané respektovat! Pokud patříte mezi novomanžele, kterým děti na svatbě nevadí, podívejte se na pár tipů, jak zabavit děti na svatbě.

Děti na svatbě

Vaší povinností není vymýšlet program pro děti. Můžete dát přednost dětské fantazii a nechat malé svatebčany, aby se zabavily samy. Ale pokud chcete mít jistotu, že se malí nezbedníci nebudou nudit, tady je pár tipů na dětské hry, omalovánky a úkoly, které můžete na svatbě využít.

Než ale začnete vymýšlet program, uvědomte si, kolik dětí na svatbě bude. Důležitý je také věk dětí a to, jestli se už vzájemně znají nebo ne. Pokud budou na svatbě miminka a děti do 3 let, nemusíte se namáhat s programem, protože ti menší celou svatbu v lepším případě prospí a ty starší budou nahánět rodiče a nic jiného je zajímat nebude. U větších dětí mezi 3 a 10 rokem je velký potenciál, že se zabaví sami, zvláště, pokud jich bude víc. A puberťáky vaše připravené hry zajímat rozhodně nebudou – v lepším případě se budou bavit s dospělými svatebčany a v tom horším zalezou někam do koutku s telefonem v ruce.

Jak zabavit děti na svatbě?

Způsobů je mnoho. Také záleží na místě, kde svatba bude. Ale tady jsem vám sepsala nejlepší tipy, které děti na svatbě rozhodně ocení.

1. Dětské hřiště nebo koutek na hraní

Některá svatební místa nabízí také dětský koutek, venkovní či vnitřní hřiště nebo alespoň zahradu, kam si mohou děti jít hrát. My jsme měli svatbu Na Nebesích, kde byla nejenom zahrada, ale také pískoviště, trampolína pro děti a vnitřní dětský koutek. Samozřejmě své svatební místo nebudete vybírat pouze podle dětského zázemí, ale až se na něj pojedete kouknout, není na škodu se zeptat.

jak zabavit děti na svatbě
zdroj fotky: Shutterstock

2. Pastelky a omalovánky

Klidnějším dětem bude stačit sada pastelek a nějaké omalovánky, popřípadě čistý papír. Můžete chtít po dětech, aby nakreslily, co se jim na svatebním dnu líbí, dort nebo novomanžele. Můžete uspořádat soutěž o nejhezčí obrázek dortu, slavobrány nebo prstýnků.

3. Dětské svatebníčky

Já jsem na naši svatbu vytvářela dětské svatebníčky s různými úkoly. Kromě omalovánek tam byly třeba spojovačky, labyrint, „najdi 5 rozdílů“, dokreslovačky a další zábavné úkoly. Svatebníček si můžete vytvořit na počítači ve Wordu a následně vytisknout, stáhnout někde již připravený nebo si ho nechat udělat na míru. Výhodou je to, že můžete svatebníček přizpůsobit své svatbě a to nejenom barevně. Já jsem použila třeba úkoly typu „pomoz Danovi najít Sabču v labyrintu.“

Svatebníčky pro menší i starší děti si můžete zdarma stáhnout na mém blogu:

Stačí vytisknout a svázat. Nemáte zač. 🙂

dětský svatebníček ke stažení

4. Hračky z domu

Pokud na místě svatby dětský koutek není, můžete si ho improvizovaně vytvořit. Stačí vzít z domu nebo půjčit od přátel pár hraček, které se dají dobře přenést. Nebo můžete říct svatebčanům, aby si dítko vzalo svou oblíbenou hračku s sebou. Většinou to tak stejně dopadne. Ideální jsou dřevěné kostky, vkládačky, drobné hrací nástroje, autíčka, jednoduché puzzle s málo dílky nebo panenky. Absolutně nevhodné je lego, stavebnice merkur a puzzle s tisíci malými dílky, které se mohou snadno poztrácet.

5. Stolní a deskové hry

Jak zabavit děti na svatbě, které jsou starší? Odpověď je jednoduchá: stolní a deskové hry (Člověče, nezlob se, Dostihy a sázky, Monopoly pro děti, Dobble, Activity pro děti, Bang a další), karty nebo pexeso. A opět vám k tomu stačí vymezený koutek nebo stůl.

6. Hra „Svatební fotograf“

Dejte dětem do ruky jednorázové fotoaparáty nebo Instax a nechte je fotit. Jednak udivíte svůj svatební den dětskýma očima, což může být také zajímavé. A navíc se děti zabaví. Buď je můžete nechat fotit cokoliv, ale oblíbená je také hra Svatební fotograf. Stačí dětem vytvořit list, kde si mohou odškrtávat úkoly. Můžete jim napsat, aby vyfotily nevěstu, svatební kytici, svatebčana, který se usmívá, ženicha s družbou a další. Věřte, že děti tohle bude rozhodně bavit!

svatební fotograf
zdroj fotky: Shutterstock

7. Hra „Kolik hostů má…“

Máte na svatbě děti, které už umí počítat? Skvělé! Můžete je zabavit hrou „Kolik hostů má…“. Vytvořte seznam a chtějte po dětech, aby spočítaly, kolik hostů má například čelenku ve vlasech, blonďaté vlasy, motýlka, kšandy, atd. Vaší fantazii se meze nekladou. Pokud nemáte svatbu do určité barvy, můžete přidat i kolik svatebčanek má růžové šaty apod. Motivovat je můžete například sladkou odměnou.

8. Hra „Hledání pokladu“

Děti jsou odjakživa zvídavé a milují dobrodružství. Pokud máte možnost, připravte pro ně hru Hledání pokladu! Hra se dá pojmout hned několika způsoby:

  • vytvořte dopis s hádankami nebo pokyny, kde mají hledat indicie k pokladu;
  • připravte pirátskou mapu k pokladu;
  • nebo vytvořte seznam věcí, které děti musí najít.

Doporučuji nezahrabávat poklad, ale nechat ho schovaný v místě svatby na dostupném místě! Přeci jenom je to svatba a za dítko od hlíny vám rodiče nepoděkují. Pokud máte víc dětí, můžete z nich vytvořit i týmy.

9. Hudba a DJ

Každé malé dítě rádo tančí! Už jsem několikrát na svatbě viděla to, že právě děti rozjely taneční zábavu na tanečním parketě. A bylo jim jedno, jestli hrála Včelka Mája od Karla Gotta nebo ACDC. Pokud máte na svatbě DJ, určitě dětem zahraje i něco speciálního.

10. Barvy na obličej

Barvy na obličej můžete koupit v každém papírnictví. Jejich cena je okolo 60 – 100 Kč podle počtu barev. Doporučuji nenechat barvy na obličej svévolně u dětí. Lepší bude, když seženete někoho, kdo umí krásně malovat a dětem nakreslí třeba motýla, berušku, lišku, kočičku nebo další zvířátka.

11. Bublifuky

Kdo by nemiloval bubliny! Foukání bublin a blbnutí s nimi je opravdu zábava. Navíc to vypadá dobře i na fotkách. Ale doporučuji sehnat bublifuk, který nedělá fleky. Zvláště na bílých svatebních šatech.

svatební bublifuk
zdroj fotky: Shutterstock

12. Fotokoutek

Další zábavou je fotokoutek (a to nejenom pro děti). Stačí pár rekvizit, doplňků, plátno a foťák a máte o zábavu postaráno. Usměvavé dětské tvářičky v princeznovské korunce nebo v kovbojském klobouku bude krásnou památkou nejenom pro vás, ale i pro rodiče. A pokud nechcete nechat nic náhodě, pozvěte si profesionálního fotografa i do dětského koutku.

13. Karaoke

Zábava pro děti i dospělé! Zeptejte se svého DJ, jestli má možnost karaoke písniček. Děti to určitě ocení.

14. Animační program

Nechcete nic ponechat náhodě a necítíte se na organizaci dětské zábavy? Zařiďte si animátora, který se o děti postará. Oblíbený je například kouzelník, který může předvést několik krátkých show. Ale vybrat si můžete také klauny, balonkovou show, mistra bublifuků a další. Dětem se zavděčíte také skákacím dětským hradem nebo trampolínou. Vaší fantazii se meze nekladou, rozhodující jsou ovšem finance a váš rozpočet.

Nyní už víte, jak zabavit děti na svatbě. Máte další tipy? Napište je do komentáře. A pokud se vám článek líbil, budu ráda za sdílení.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *