mámou ve 30
| |

Mámou ve 30, aneb na dítě jste stará…

Přečtěte si můj příběh o tom, jak jsem se stala mámou ve 30, i když gynekolog tvrdil, že jsem na dítě stará.

Dlouho jsem přemýšlela, jestli tento článek psát nebo ne. Je dost osobní. Ale vzhledem k tomu, že chci inspirovat ostatní a nechci, abyste se trápili tolik jako já, tady je příběh

  • o tom, jak jsem změnila gynekologa;
  • o tom, že ve 30 fakt nejste stará;
  • je to jenom v hlavě!

Mámou ve 30?

„Bože, je mi 30 – už nebudu mít děti!“ Ano, přesně tohle se ve vás snaží vyvolat někteří gynekologové. Vzpomínám si na tu hrůzu, když jsem přišla ve svých 24 letech ke svému (nyní už bývalému) gynekologovi, který mi vpálil, že mám nejvyšší čas na dítě. Důvod? Nemocná štítná žláza, nadváha a stáří.

Zeptal se mě, jestli plánuji dítě. Řekla jsem, že zatím ne. Odpovědí mi bylo, že mám nejvyšší čas, protože jsem tlustá (měla jsem 75 kg), nemocná (problémy se štítnou žlázou) a stará. Prý až se ve 30 rozhodnu mít dítě, nemám si za ním chodit stěžovat, že se mi nedaří otěhotnět.

Byl to pro mě šok!

Nebudu vám lhát, byl to pro mě šok. Tehdy jsem odcházela z ordinace se slzami v očích. Ale zpětně jsem ráda, že jsem jeho radu neposlechla a neudělala si dítě s ex přítelem. Nyní by ze mě byla buď svobodná matka nebo ještě hůř psychicky a fyzicky týraná matka…teda, jestli bych dítě v tom stresu vůbec dítě donosila. Toxický vztah a dítě prostě nejdou dohromady!

Blíží se 30

Po rozchodu se svým ex jsem potkala pana dokonalého – muže, kterého jsem si po několika letech i vzala. Od té doby, co jsme spolu bydleli jsme se snažili o dítě. Bohužel marně. V hlavě mi zněla slova bývalého pana doktora. Bála jsem se, že měl pravdu. Čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím horší to bylo. Z mého dokonalého přítele se mezi tím stal snoubenec. Zahodila jsem za hlavu problémy s otěhotněním a plánovala jsem svatbu. Vetla jsem se do toho tak moc, že jsem zapomněla na všechno ostatní. Viděla jsem jen budoucnost s mým panem dokonalým.

předsvatební fotografie Bruneta v kuchyni

Jsem těhotná!

No a světe div se. Měsíc po svatbě jsem nedostala menstruaci. Opožděná menstruace u mě nebyla nic neobvyklého, protože jsem člověk, na kterém se stres hodně odráží. Ale když se ani po týdnu nic nedělo, koupila jsem si těhotenský test. A světe div se, byly tam 2 čárky. Raději jsem vyzkoušela ještě test od jiné značky a ten byl také byl pozitivní. Zavolala jsem svému doktorovi a ten mě objednal na ultrazvukové vyšetření, aby se podíval, jestli jsem vážně těhotná.

Vyšetření u doktora

Na ultrazvuku bohužel nebylo nejdříve nic vidět. Doktor se mě ptal, jestli byly obě čárky stejně silné, protože test mohl vyjít také falešně pozitivně. Už jsem si povzdechla, že se těhotenství nekoná, ale naštěstí se naše fazolka ukázala. „Je tam!“, řekl doktor a já byla nadšená. Ujistil mě, že se nejedná o mimoděložní těhotenství a poučil mě co a jak dál. Sestřička mi mezitím vypsala těhotenskou kartičku s tím, že jsem v 5. týdnu těhotenství.

těhotenské focení

A naše dobrodružství mohlo začít!

Takže moje rada na závěr zní, nenechte se do ničeho vnutit! Pokud se cítíte na dítě ve 20 letech, směle do toho. Jestli si nejste jistá, nebojte se počkat! A pokud vám něco nejde, zkuste nejdřív popřemýšlet, jestli to není jen ve vaší hlavě. Protože když jsem plánovala svatbu, neřešila jsem problémy s otěhotněním. A najednou to šlo.

Podobné články

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *