Raffaello mug cake recept
| |

Raffaello mug cake hrníčková buchta

Nechte se zlákat exotickou vůní kokosu. Připravte si mug cake a na chvíli se přeneste k moři. Tady je recept na Raffaello mug cake, který zvládnete za pár minut.

Co si budeme…Raffaello je inspirací mnoha receptů od snídaní přes vánoční nepečené cukroví a narozeninové dorty až po sladké dezerty ke kávě. A mě inspiroval také. Tentokrát k výrobě Raffaello mug cake. Musím říct, že tento recept mě docela potrápil, než jsem vychytala správné množství kokosové mouky. Ale povedlo se! A vy si můžete vychutnat lahodný kokosový mug cake na styl Raffaello.

Proč „mug cake“?

Pokud se s mug cake setkáváte úplně poprvé, dovolte mi tuto rychlou dobrotu v krátkosti představit. Mug cake, neboli hrníčková buchta je rychlý dezert nebo snídaně, ke které potřebujete hrníček nebo misku, ingredience podle chuti a většinou troubu nebo mikrovlnnou troubu. Název je odvozený z anglického „hrnek“ (mug) a „dort“ (cake).

Já mug cakes miluju, protože jde o velice rychlou snídani nebo sladký dezert. Může to být kalorická bomba plná čokolády, ale také se dá vytvořit ve fitness verzi pro sportovce. Vše záleží na ingrediencích.  Ale zpět k receptu na Raffaello mug cake!

Recept na Raffaello mug cake

Obtížnost: snadné • Počet porcí: 1 • Doba přípravy: 5 minut

Ingredience:

  • 45 g kokosové mouky
  • 40 g ovesných vloček (pokud máte vcelku, doporučuji namlít)
  • 1 čajová lžička kokosového oleje
  • 50 g polotučného tvarohu
  • 1 čajová lžička kypřícího prášku
  • 40 g polotučného mléka
  • 1 vejce
  • čekankový sirup (nebo jiné sladidlo – med, cukr, agáve sirup, javorový sirup…)
  • pár kousků mandlí
  • náplň: kostička bílé čokolády (můžete vynechat)

Dále potřebujete mikrovlnnou troubu, formu na mug cake (hrnek nebo mističku vhodnou do mikrovlnky) a máslo a mouku na vymazání formy.

Neradi pečete z kokosové mouky? Vyzkoušejte recept na kokosový mug cake z hladké mouky a strouhaného kokosu.

Postup:

V mističce si nejdříve smíchejte kokosovou mouku s mletými ovesnými vločkami. Následně přidejte kypřící prášek. Opět zamíchejte.

Přidejte kokosový olej, tvaroh, mléko, vejce a čekankový sirup nebo jiné sladidlo. Míchejte, dokud nevytvoříte těsto hustější konzistence.

Následně si připravte formičku na mug cake. Může to být hrnek, menší mistička nebo přímo forma. Pozor! Musí to být nádobí určené do mikrovlnné trouby! Mističku nebo hrnek vymažte trochou másla a vysypte lehce moukou (může být hrubá, polohrubá i hladká).

Do takto připravené formy vylijte půl těsta. Následně doprostřed dejte kostičku mléčné čokolády a mandle. Následně zalijte druhou polovinou těsta. Takto připravený Raffaello mug cake dejte do mikrovlnky nebo do trouby.

Já dělám mug cakes pouze v mikrovlnce, takže bohužel nevím, jak dlouho je potřeba nechat je v troubě. Navíc, každá trouba má jinou dobu pečení, takže pokud se rozhodnete pro troubu, udělejte si test špejlí. V případě mikrovlnky použijte největší výkon a nechte tam mug cake cca 3-4 minuty. Já dávám raději méně a následně dělám test špejlí a případně dopeču. Lepší je dopékat než mug cake vysušit.

Raffaello mug cake hrníčková buchta

Nechte se zlákat exotickou vůní kokosu. Připravte si mug cake a na chvíli se přeneste k moři. Tady je recept na Raffaello mug cake, který zvládnete za pár minut.
Chci recept
Raffaello mug cake recept

Raffaello mug cake je na světě a vy ho můžete ozdobit ovocem, bílou čokoládou nebo strouhaným kokosem.

Dobrou chuť!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *