Svatebník Mementerra recenze
| | |

Recenze: Svatebník od Mementerra

Uvažujete nad nákupem knihy Svatebník od Mementerra? Chcete dát budoucí nevěstě pěkný dárek? Podívejte se na mou recenzi této jedinečné knihy pro svatební plánování i vzpomínky.

Když jsem řekla Ano

Když jsem se zasnoubila se svým vyvoleným, objednala jsem si svatební knihu ze stránky Mementerra. Svatební plánovač jsem tam viděla, když jsem před lety objednávala Our love Challenges book k výročí. Líbila se mi, ale v té době jsem ji nepotřebovala. To se ale s prstýnkem změnilo. Šla jsem tedy najisto!

Svatebník – svatební kniha od zásnub až po líbánky

počet stran: 96 stran • rozměry: 28,5 cm × 27 cm (větší než A4)

 

Svatebník je svatební kniha, se kterou si můžete naplánovat svatbu, ale také vyprávět svůj příběh. Budete mít vzpomínku na zásnuby, svatební přípravy, svatbu a líbánky. Svatební album vytvořila Mementerra ve spolupráci se svatebními koordinátorkami, takže je to jediný knižní plánovač, který potřebujete.

Kniha, která vás i po letech dojme, rozesměje, připomene společnou lásku a vaše nejbližší. Tahle jedinečná svatební kniha je totiž tvořena nejen vámi, ale díky knize hostů i vašimi blízkými. (Mementerra)

Recenze Svatebníku Mementerra

O Svatebníku se toho dá říct opravdu hodně, ale začneme vzhledem, protože to je to, co vidíte hned.

Zpracování Svatebníku vzhled knihy

Mementerra Svatebník má pevné bílé desky s matným potiskem květin v kruhu a všitou vazbou. Aktuálně na jejich e-shopu najdete 3. vydání, které je vzhledově nepatrně odlišné od mého 2. vydání. U obou se mi líbí elegantní a nadčasový design v bílé barvě s květinovým kruhem. Kniha vypadá svatebně hned na první dobrou.

svatební kniha

Svatební kniha od Mementerry má 96 stran. Bez fotografií váží okolo 960 g, takže, když ji vyplníte fotkami, počítejte, s váhou přes 1 kg. Svatebník je o něco větší, než je formát A4, takže tomu přizpůsobte i své místo v knihovně.

Co najdete uvnitř

Svatebník je rozdělen hned do několika částí, což můžete vidět v sekci Obsah.

svatební kniha na plánování svatby

O nás

První část je věnována vám – svatebnímu páru. V sekci „O nás“ představíte sami sebe…Navzájem si vyplníte medailonky a popíšete, jak vidíte jeden druhého. Na dalších stránkách se podělíte o svou love story od prvního setkání přes první rande a pusu až po dojmy z prvního setkání s rodiči, první dovolenou a samozřejmě bydlení.

Je jenom na vás, jak moc se rozepíšete. Buď můžete odpovědět pouze na připravené otázky, ale samozřejmě se můžete i více rozepsat a třeba přidat i nějaké společné fotografie (nebo kresbu).

V této části také popíšete, jak probíhaly zásnuby a pochlubíte se zásnubním prstýnkem.

zásnuby

Bude svatba!

Další část je věnována přípravám na svatbu. Na první stránce sekce popíšete své první dojmy ze zásnub a uděláte nástřel své ideální svatby (v jakém ročním období bude, kde ji chcete mít, kolik chcete cca hostů apod.)

Tutu část můžete využít jako svatební plánovač, protože v ní najdete vše, co na svatbu budete potřebovat:

A a pak sem samozřejmě patří vzpomínky na loučení se svobodou.

Je jenom na vás, jak plánovač využijete. Já odpovídala na otázky, ale zároveň jsem si lepila fotky, abych měla krásnou vzpomínku. A občas jsem si něco málo načmárala.

Náš svatební den

Další velká část je věnovaná samotnému svatebnímu dni. Vyplníte ji až po svatbě a můžete k ní přidat i fotografie. Na několika stránkách shrnete své pocity, popíšete celý svatební den od příprav až po zábavu.

harmonogram svatebního dne

Patří sem vzpomínky na svatebčany, samotný obřad, výměnu prstýnků, první novomanželský polibek, blahopřání od svatebčanů, zábavu, jídlo a tradice. Tato část je nejobsáhlejší. A obsahuje vše důležité z vašeho dne D.

Vzkazy od svatebčanů

Mementerra Svatebník si můžete vzít s sebou na svatbu a nechat do něj psát hosty. My jsme využili fotoaparát Instax, takže se hosté mohli vyfotit, přilepit fotku a napsat k ní vzkaz. Bylo to skvělé. Jen si dejte pozor, aby o knize hosté věděli. Buď můžete zaúkolovat svou svědkyni nebo dát knihu na viditelné místo a napsat k ní cedulku, že prosíte o vzkaz. Jde obojí.

Svatebník mementerra

Další dobrodružství

Až bude z vaší svatby jenom vzpomínka, nemusíte končit svou love story tímto dnem. Svatebník má totiž prostor i na další společná dobrodružství, jako jsou líbánky nebo plány po svatbě.

Výročí

Tahle část v mé 2. edici chybí, ale ve 3. vydání ji najdete. Můžete si shrnout svůj první rok jako novomanželé a pomyslně tak ukončit vzpomínky na svou svatbu.

Proč si Svatebník pořídit?

  • Usnadníte si plánování svatby.
  • Sepíšete svou love story.
  • Zavzpomínáte na jeden z nejkrásnějších společných dnů.
  • Podpoříte českou tvorbu – kniha je vytvořená v ČR.
  • Můžete být kreativní.
  • Budete mít úžasnou vzpomínku i po letech.
  • Nemusíte si dávat fotky do alba.

Jak se mi Svatebník líbí?

Jsem z něj nadšená! Pomohl mi s plánováním svatby a utříděním myšlenek. Mohla jsem se kreativně vyřádit a vytvořit si nádhernou knížku našeho vztahu. I teď s odstupem času se ke knížce často vracím a prohlížím si jí. Oceňuji i to, že je vyrobená v ČR ve spolupráci se svatebními experty.

Ano, cena je poněkud dražší, ale máte vlastně 3 knížky v 1. Takže, pokud hledáte plánovač svatby, který je zároveň fotoalbum a kniha vzpomínek, jděte do toho. A pokud hledáte dárek pro budoucí nevěstu, tímto jí určitě potěšíte.

A jak jste plánovali svatbu vy? Podělte se v komentáři. A pokud se vám článek líbil, budu ráda za sdílení, komentář nebo info dalším nevěstám. Děkuji.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *