nejlepší halloweenské filmy tima burtona
| |

10 tipů na nejlepší Halloweenské filmy Tima Burtona

Letošní Halloween bude jiný – stejně jako ostatní letošní svátky. Hold epidemie si nevybírá. Ale co z toho sezení doma vytěžit co nejvíce? Udělejte si halloweenskou výzdobu, vyzkoušejte nějaký lahodný spooky drink a pusťte si film. Třeba od Tima Burtona. Tady je 10 tipů na nejlepší Halloweenské filmy Tima Burtona!

Starší klasiky – halloweenské filmy Tima Burtona

Nestárnoucí klasiky, které potěší i po letech.

Beetlejuice (1988)

Hodně starý film, který v příštím roce dostane nový kabát. Tahle fantasy komedie si vysloužila krásných 74% hodnocení na ČSFD. A o čem Beetlejuice je? Manželský pár duchů žije svým poklidným „životem“ než se jim do domu nastěhují módní Newyorčané. Dostat je z domu bude veliký oříšek, který dokáže vyřešit jen najatý bio-exorcista.


Střihoruký Edward / Edward Scissorhands (1990)

Myslím, že tento film nemusím dlouze představovat. Edward není člověk, ale byl vytvořen starým vynálezcem. Ten ho však před svou smrtí nedokázal dokončit, takže má Edward místo rukou ostré břity. Jednoho dne osamělého Edwarda najde podnikavá Peggy a vezme ho s sebou do města. I přesto, že Edward vypadá jako monstrum, jde o milého, sympatického, plachého, a hlavně šikovného kluka. Jenže, jak to bývá, lidská závist a strach je horší než jakékoliv monstrum. Hodnocení na ČSFD 84% dokazuje, že jde o suprový film, který by měl vidět alespoň jednou každý.

 

Ukradené Vánoce / The Nightmare Before Christmas (1993)

Na tenhle film se můžete mrknout nejenom před Vánoci, ale také na Halloweena. Pojednává totiž o tajemném městečku Halloween, které celý rok plánuje následující Halloween. To vše pro jedinou noc. Jack Skellington je sice oblíbeným vládcem tohoto městečka, ale začíná být z té každoroční rutiny znuděný. Jednoho se však ocitne v sousedním městečku a je absolutně bez sebe ze všech těch vůní, dárků a z radosti místních obyvatel. A rozhodne se poslat Santu na neplánovanou dovolenou a zastoupit ho. Jenže Halloween nikdy nedokáže nahradit Vánoce, takže bude mela. Animovaný film si získal přízeň diváků a získal krásné 200. místo v nejlepších filmech vůbec. Hodnocení na ČSFD je 85%.

 

Ospalá díra / Sleepy Hollow (1999)

Historický horor, ve kterém mladý velice racionální konstábl Crane vyšetřuje sérii vražd v městečku Sleepy Hollow. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nebyl údajný vrah legendární bezhlavý jezdec. Obyvatelé městečka se bojí o své životy, protože si myslí, že je pronásleduje bezhlavý hesenský žoldák. Ten byl zabit místními obyvateli během americké revoluce v lesích poblíž vesnice Sleepy Hollow. A podle legendy nedá vesničanům pokoj, dokud nenajde svou hlavu. Crane však na legendy, pověry ani přízraky nevěří a pustí se do vyšetřování. Film je vytvořený na motivy knihy Washingtona Irvinga a jde o 166. nejoblíbenější film na ČSFD.

 

Mrtvá nevěsta Tima Burtona / Corpse Bride (2005)

Za mě ideální kombinace halloweenské tématiky a romantiky. Mladý Viktor je díky svému tréninku svatebního slibu na hřbitově vtažen mrtvou nevěstou do podsvětí. Viktor se nejdříve chce z neplánované žádosti o její ruku vymanit, protože ve skutečném světě na něj čeká jeho nevěsta Viktorie. Ale později se smíří se životem v podsvětí. Dokonce chce zpečetit sňatek s mrtvou nevěstou tím, že při svatbě vypije jed, aby s ní mohl navěky žít v zemi mrtvých. Mrtvá nevěsta však Viktora přenechá jeho opravdové lásce. Na ČSFD jde o 93. nejoblíbenější film s hodnocením 84%. A musím se přiznat, že na tenhle animovaný film koukám minimálně dvakrát do roka.

 

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street / Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

Nejedná se sice o přímo halloweenský film, ale také se k této fantasy noci hodí. Bláznivý holič Sweeney Todd byl kdysi nespravedlivě odsouzený. Až po 15 letech se mu podařilo utéct s jeho hlavním cílem byla pomsta. Holičství nad pekárnou masových bochánků je dokonalým nástrojem pro dokonalou vraždu. Nebo ne? I tento film má na ČSFD vysoké hodnocení a jde o 131. nejoblíbenější film.

 

Novější halloweenské filmy Tima Burtona

Ale Tim Burton má i novější filmy, které diváka zaujmou. Já jsem si oblíbila třeba Sirotčinci slečny Petegrinové nebo Temné stíny. V obou filmech hraje Eva Greenová.

Temné stíny / Dark Shadows (2012)

Manželé Collinsovi se společně se svým synem Barnabasem vydají přes oceán do malého městečka Collinsport, kde začínají nový život. Celé město jim leží u nohou a z Barnabase se stává bohatý mocný muž. Jenže udělá osudovou chybu – zlomí srdce čarodějce Angelique Bouchard. Ta na něj uvalí kletbu upíra a upálí ho zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a potkává své příbuzné. Bohužel zjišťuje i to, že z dříve bohatého sídla jsou jenom ruiny. Barnabas neváhá a chce zlepšit reputaci své rodiny a zvelebit rodinné sídlo. Jenže, jak už to, tak bývá – potkává se se svou bývalou známou. Johny Depp a Eva Green jsou perfektní herci a role jim opravdu sedí. Hodnocení filmu na ČSFD je 62%.

 

Frankenweenie: Domácí mazlíček / Frankenweenie (2012)

Animovaný dojemný film se špetkou humoru – i tohle Tim Burton umí. Film ukazuje lásku malého kluka ke svému domácímu mazlíčkovi. Když Victorův milovaný pes umře, rozhodne se ho přivést zpět pomocí vědy. Díky svému zpracování si film na ČSFD vysloužil 72%.

 

Abraham Lincoln: Lovec upírů / Abraham Lincoln: Vampire Hunter (2012)

Co by byl Halloween bez upírů? Nuda! Mrkněte na nový pohled na amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Jeho příběh je plný upírů, krve a nabroušených seker. Abraham je ve filmu vyobrazen jako největší lovec neživých bytostí, který v dětství přišel kvůli upírovi o svou matku a chce se mstít. Přiznám se, že tenhle film jsem jako jediný neviděla, ale 31.10. to napravím. I když mě trochu zaráží hodnocení 49% na ČSFD.

 

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti / Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016)

Evu Green můžete vidět i v dalším filmu Tima Burtona, a to v Sirotčinci slečny Petegrinové pro podivné děti. Příběh pojednává o Jakeovi, který díky vyprávění svého dědečka věří na podivný svět. Jeho otec chce, aby Jake vyrostl a začal se chovat normálně, ale Jake je tak trochu podivný. Jenže netuší, že jednou se mu opravdu podaří najít svět z dědečkova vyprávění a dokonce, že má schopnost zachránit své nové přátele. Hodnocení filmu na ČSFD je 70%.

 

Podobné články

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *