vánoční dárky pro milovníky kávy
| |

22 tipů na vánoční dárky pro milovníky kávy

Vánoce se blíží! Pokud máte ve svém okolí milovníka kávy, podívejte se, čím ho můžete pod stromečkem potěšit. Tady je 22 tipů na vánoční dárky pro milovníky kávy!

Miluju kávu, ale ve svém okolí mám ještě mnohem větší nadšence do tohoto voňavého životabudiče. Naštěstí díky svému nízkému tlaku mohu pít kávu i v těhotenství a dokonce mám na ní i chuť. Pokud i ve svém okolí máte nějakého milovníka kávy, podívejte se na 22 tipů na vánoční dárky pro milovníky kávy.

Tento vánoční seznam je sestaven z tipů opravdových milovníků kávy.

výborná káva

22 tipů na vánoční dárky pro milovníky kávy

1. Degustační set káv

Mým prvním tipem je rozhodně degustační set kávy. Jde o originální způsob, jak může kávový nadšenec ochutnat několik druhů a značek kávy, které by si sám nekoupil. Degustační set káv koupíte v různých velikostech a v různých sadách mohou to být buď jenom mixy arabika a robusta nebo i nějaké ochucené kombinace – například vánoční cukroví, havajský ořech, kokos, pražené mandle, višně v čokoládě a podobně.

Cenové rozpětí: 300 Kč – 3 000 Kč

2. Vánoční káva

2. tipem je přímo vánoční káva, která se dá koupit v rámci degustačního setu nebo samostatně jako celé balení. Balení opět může mít různé velikosti, různé kombinace káv a také různé příchutě. Jde většinou o kombinaci arabiky nebo robusty s vánočním kořením nebo vůní ovoce či ořechů a mandlí. Vánoční káva má také většinou jsou speciální vánoční obal, který hezky vypadá a přinejhorším už ho nemusíte ani dál balit.

Cenové rozpětí: 89 Kč – 800 Kč

3. Pralinky ke kávě

Ke kávě sladké prostě patří! Oblíbené jsou dárkové sady pralinek, které si můžete nechat vytvořit na přání nebo je koupit už hotové. Pralinky mohou mít různé příchutě od těch klasických jako je nugát, pistácie, čokoláda, višně v čokoládě, mandle, apod. až po ty méně běžné – chilli, opilé hrušky, prosecco, šampaňské a další. V tomto případě můžete objednávat přes internet nebo vyjít do města do nějaké pralinkárny, případně navštívit vánoční trhy, čokoládové festivaly apod. Ale pozor! Pralinky nesmí přemrznout a nemají rády ani přílišné horko, proto na to myslete při balení a uschovávání dárků!

Cenové rozpětí: 200 Kč – mooooc

pralinky ke kávě

4. Kávová zrna v čokoládě

Další oblíbenou sladkostí ke kávě jsou kávová zrna v čokoládě. Ty mohou být v hořké nebo mléčné čokoládě. Někdy jsou obalené v čokoládě, která je ještě obalená ve skořici nebo v kokosu. Zakoupit je můžete na internetu, v cukrárnách, pralinkárnách, kavárnách nebo v obchodech s ořechy a sušenými plody.

Cenové rozpětí: 79 Kč – 300 Kč

5. Horka čokoláda

Asi si právě říkáte „cože?“ Horká čokoláda jako vánoční dárek pro milovníky kávy? Ale věřte mi, že i coffeholic si dá občas pauzu a dopřeje si doušek lahodné kvalitní čokolády. Tu můžete koupit po jednotlivých sáčcích nebo přímo celé velké balení. Tady pozor na kvalitu! Některé čokolády připomínají spíše silnější kakao, jiné jsou lahodné a opravdu čokoládové. Pokud chcete opravdu výbornou a kvalitní čokoládu, nebojte se sáhnout po italských nebo belgických čokoládách.

Cenové rozpětí: 60 Kč – 1 500 Kč

6. Sada šálků na kávu

Pije váš milovník kávy nejraději espresso? Kupte mu sadu malých hrnečků na espresso s podšálky. Ale i na mléčné kávy seženete spoustu pěkných sad na latté nebo cappuccino. Vybírat můžete klasické neutrální barvy nebo ručně dělané výtvory. Oblíbené jsou barevné hrnečky z pálené hlíny nebo z porcelánu.

Cenové rozpětí: od 300 Kč

vánoční dárky pro milovníky kávy
Moc pěkné jsou keramické barevné hrnečky od @marsei_ceramics (zdroj fotky: Instagram marsei_ceramics)

7. Plecháček s osobním vzkazem nebo textem

Pokud váš milovník kávy miluje cestování, rozhodně ocení plecháček na kávu. Ten může dát do batůžku a má jistotu, že se mu nerozbije. V dnešní době jsou plecháčky velice oblíbené. Sehnat je můžete s nějakým pěkným motivem (nemusí být kávový) nebo s osobním textem. Věřte mi, osobní dárek vždycky nejvíc potěší.

Cenové rozpětí: od 159 – 500 Kč

8. Šálek s textem

Mít osobní hrnek nebo šálek na kávu je fajn. Sama mám doma sady nádobí na espresso, cappuccino a latté, ale když si dělám kafe pro sebe, dělám si ho do osobního hrnečku, který jsem dostala od skvělé kamarádky a kolegyně. Prostě je to takové milejší.

domácí dýňové cappuccino

Cenové rozpětí: od 249 – 500 Kč

Hrneček nemusí být jenom s textem. Můžete si nechat vytvořit i s vlastní fotografií. Tento tip a mnohem více najdete ve článku 10 tipů na vánoční dárky z fotky.

9. Moka konvička

Moka konvičku využijí kávoví nadšenci, kteří doma nemají kávovar a zároveň milují standardní přípravu kávy v moka konvičce. Příprava kávy v moka konvičce má své kouzlo, takže jí někteří fanoušci kávových dobrot zůstávají věrní. Moka konvička není kávovar, ale přístroj, který používá k výrobě kávy vysoký tlak vodní páry. Bezkonkurenční moka konvičky najdete pod značkou Bialetti.

Cenové rozpětí: 120 Kč – 3 000 Kč

10. French press

Podle některých milovníků kávy je příprava kávy nejlepší právě ve french pressu. Podle nich může v moka konvičce dojít k spaření kávy, což ovlivňuje chuť. Pokud máte ve svém okolí opravdu velkého fanouška louhované kávy nebo milovníka cestování, french press pro něj bude ideální. K tomuto přístroji totiž nepotřebujete kromě kávy, filtru a vody nic jiného.

Cenové rozpětí: 100 Kč – 3 000 Kč

 

11. Aeropress

K oblíbenému způsobu přípravy kávy patří také Aeropress, který kombinuje filtrování kávy a použití tlaku. Jde o oblíbenou přípravu espressa.

Cenové rozpětí: 590 Kč – 3 000 Kč

12. Dripper

Dalším kávovým pojmem, který budou znát spíše milovníci kávy než „běžní smrtelníci“ je dripper. Drippery neboli „překapávače“ se k nám dostaly z Asie a jsou v současnosti jednou z nejpoužívanějších metod přípravy kávy. Dají se koupit v podobě malých šálků okolo 100 – 300 Kč, ale sehnat můžete i dražší, propracovanější model.

Cenové rozpětí: 99 Kč – 6 000 Kč

13. Kapslový kávovar

Pokud máte mezi sebou někoho, kdo má rád kávu v kavárně a rád by si ji vychutnával i doma, pořiďte mu kapslový kávovar. S Kapslovým kávovarem zvládne obdarovaný kafe udělat s minimálním úsilím. Stačí k tomu voda a speciální kapsle. Kapslové kávovary navíc nepatří mezi nejdražší.

Cenové rozpětí: 700 Kč – 1 000 Kč

14. Pákový kávovar

Mistři a kavárny používají pákový kávovar. Podle baristů je káva z pákového kávovaru nejlahodnější. Ale má to zase svá negativa – příprava si žádá čas. Takže pákový kávovar ocení opravdu pouze fanoušci rituálu přípravy kávy.

Cenové rozpětí:  od 1 000 Kč (až po 500 000 Kč, ale to jsou spíše kavárenské)

15. Automatický kávovar

Skvělým tipem je také automatický kávovar, který kombinuje výhody snadné přípravy s lahodností kávy. Tady ovšem záleží, jaký vyberete. Úplně obyčejný automatický kávovar stojí okolo 3 000 Kč. Ty, které umí připravovat mléčné kávy jako je latté nebo cappuccino potom okolo 5 000 Kč. Nejoblíbenější jsou automatické kávovary KRUPS a DeLonghi. Právě DeLonghi je na českém trhu stálicí. Automatický kávovar mám doma a jsem z něj nadšená – příprava kávy je jednoduchá, rychlá a podobá se kavárenským kávám. Ale jde tedy o dražší dárek, který asi nepořídíte kamarádovi.

Cenové rozpětí:  od 3 000 Kč – 150 000 Kč

 

16. Dárková sada kapslí

Pokud už obdarovaný kapslový kávovar má, pořiďte mu sadu kapslí. Buď můžete koupit nějaký degustační set kapslí do kávovaru nebo přímo dárkovou sadu v dřevěné krabičce. Ale co si budeme – je to dražší špás. Druhou variantou je koupit kapsle do kávovaru a vánoční dárkovou sadu si vytvořit svépomocí. Nezapomeňte ale zjistit, jaký druh kapslí pasuje do kávovaru. Bohužel každý výrobce můžete mít jiné kapsle!

Cenové rozpětí: 249 Kč – 1 600 Kč

vánoční dárky pro milovníky kávy

17. Organizér na kapsle

Skvělým dárkem pro majitele kapslových kávovaru jsou také různé dřevěné boxy na kapsle nebo stojany na kapsle. Stojan vypadá moc pěkně, takže ho může nechat obdarovaný u kávovaru jako praktickou ozdobu.

Cenové rozpětí: 249 Kč – 2 000 Kč

18. Mlýnek na kávu

Dalším tipem na vánoční dárky pro milovníky kávy je mlýnek ne kávu, který se hodí nejenom k pákovému kávovaru. Kávomlýnek může být klasicky manuální nebo elektrický. Manuální má své kouzlo a je levnější. Elektrický zase nemele kávová zrna za vás.

Cenové rozpětí: 200 Kč – 5 000 Kč

 

19. Zdobičky na kávu (šablony na zdobení kávy)

Mléčným kávám sluší caffe art nebo alespoň pokus o něj. Caffe art je poměrně složitá disciplína, kterou nezvládne úplně každý, ale ozdobit pěnu kakaem, skořicí nebo čokoládou může obdarovaný pomocí šablon. Oblíbené jsou plastové, silikonové nebo nerezové šablony na zdobení kávy, které můžete koupit už od 49 Kč.

Cenové rozpětí: 49 Kč – 300 Kč

dárky pro milovníky kávy

20. Sirupy do kávy

Letos jsem si pořídila sirupy do kávy. A nejenom já, ale také návštěvy jsou z toho nadšené. Sirupu je celá řada – jak značek, velikostí tak i příchutí. K zimě se skvěle hodí například perníkový sirup, ale můžete se zaměřit i na nesezonní chutě a vybrat například karamel, vanilku, oříšek, čokoládu a další. Nebojte se sáhnout také po degustačním setu sirupů do kávy, které mají menší lahvičky a více příchutí. Degustační sady se dají sehnat okolo 400 Kč- 500 Kč.

Cenové rozpětí: 100 Kč – 400 Kč

21. Poukaz do oblíbené kavárny

Pokud nechcete riskovat výběr kávy, pořiďte obdarovanému dárkový poukaz do jeho oblíbené kavárny. Většina kaváren nabízí již připravené dárkové poukazy, většinou v hodnotách 200 Kč, 500 Kč nebo 1 000 Kč. Kdo ví, třeba vás obdarovaný vezme s sebou.

Cenové rozpětí: 200 Kč – 1 000 Kč

22. Kávové kurzy

Myslíte si, že už obdarovaného nemůžete ničím překvapit? Chyba! Darujte mu některý z kávových kurzů. Vybrat můžete základní kurz vaření kávy, domácí filtraci kávy a caffe art. Úspěch bude zaručen!

Cenové rozpětí: od 3 500 Kč

Držím palce při hledání vhodných dárků pro milovníky kávy. Pokud se budete chtít podělit o své další nápady nebo zážitky, můžete mi nechat komentář nebo napsat na sociálních sítích. A pokud se vám článek líbí, budu ráda, když ho budete sdílet dál.

Další tipy na vánoční dárky

Vybíráte vánoční dárky? Mrkněte také na další tipy na:

Podobné články