vánoční dárky pro těhotné ženy
| |

25 tipů na vánoční dárky pro těhotnou ženu

Máte ve svém okolí nějakou těhulku? Mám pro vás další vánoční článek – 25 tipů na dárky pro těhotnou ženu.

Vánoce se blíží a s nimi i dumání nad vánočními dárky. Máte ve svém okolí nějakou těhulku? Vůbec nezoufejte. Vymyslet dárek pro těhotnou ženu není vůbec složité. Pokud právě přemýšlíte, co jí darovat, podívejte se na můj vánoční seznam, který vám poradí.

Potěší jí totiž cokoliv, co pomůže jejímu zdraví, zdraví miminka anebo jí uleví od těhotenských bolestí. Sestavila jsem pro vás seznam dárků, kterými potěšíte každou těhotnou ženu. A čerpám z vlastní zkušenosti, takže úspěch bude zaručen. Tady je 25 tipů na vánoční dárky pro těhotnou ženu.

Tipy na dárky pro těhotnou ženu

1. Poukaz na těhotenskou masáž

Těhotenství je sice velice krásné období, ale také velice náročné. Dostávají zabrat nejenom záda, ale i všechno ostatní. Takže se rozhodně nedivte, když vám těhotná žena skočí kolem krku, když od vás dostane poukaz na kvalitní těhotenskou masáž. Tam si totiž může nejenom odpočinout, ale i nabrat nové síly a ulevit všem svým bolavým svalům. Při výběru těhotenské masáže si dobře pročtěte recenze. Doporučuji vybrat masážní salón nebo masérku, která má specializaci nebo kurz těhotenské masáže.

Těhotenská masáž je totiž trochu jiná oproti standardní masáži a má svá specifika. Také si dejte pozor, v jakém je těhulka měsíci, protože v prvním trimestru se masáže nedoporučují vůbec a ke konci těhotenství vás může masérka odmítnout.

Cenové rozpětí: podle ceníku masážního salónu (ale většinou se dělají poukazy na 500 Kč, 1 000 Kč nebo 1 500 Kč)

dárky pro těhotnou ženu

2. Poukaz na spodní prádlo

Tento dárek je vhodné doporučit pouze, pokud jste přítel nebo manžel těhotné ženy. Případně její nejlepší kamarádka.

S těhotenstvím se hodně rychle mění postava a to hned několikrát. Takže těhotná žena potřebuje kvalitní spodní prádlo. Správně zvolená podprsenka ji totiž může uchránit před bolestí zad a před povislými prsy po porodu. A co si budeme – dobře padnoucí kvalitní spodní prádlo, které navíc hezky vypadá není otázka pár stovek korun.

Cenové rozpětí: 500 Kč, 1 000 Kč, 1 500 Kč 2 000 Kč

3. Těhotenský a kojící polštář

Co udělá radost každé těhotné ženě? Těhotenský nebo kojící polštář, díky kterému se může těhulka pohodlně vyspat na levém boku a zároveň podpořit to, aby ji nebolely kyčle, záda a břicho.

Navíc až se miminko narodí může maminka tento polštář využívat také při kojení, což jí usnadní další práci. Takže jsou to vlastně dva dárky pro těhotnou ženu v jednom. Win-win.

Cenové rozpětí: 400 Kč – 2 000 Kč

 

4. Zdravý koš plný dobrot

Další skvělý a užitečný dárek je zdravý koš. V těhotenství je zdravá strava důležitější než kdy jindy. Protože maminka není za dva, jak se s oblibou říká, ale jí pro dva. Budoucí maminka i samotné miminko potřebují spousty vitamínů a minerálů.

Cenové rozpětí: od 500 Kč

dárky pro těhotnou ženu

5. Balení těhotenských vitamínů

Že se zdraví nedá darovat? Ale jo! Kromě zdravého koše plného dobrot můžete darovat také sadu těhotenských vitaminů a minerálů.

Cenové rozpětí: od 300 Kč – 1 200 Kč

 

6. Poukaz do lékárny

Oblíbeným vánočním dárkem pro těhotnou ženu je také poukaz do lékárny, kde si můžete koupit vitamíny, které potřebuje, ale i další těhotenské pomůcky a potřeby. Může si tak připravit vlastní sadu k porodu nebo koupit věci, které využije po porodu.

Cenové rozpětí: 200 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč, 1 500 Kč 2 000 Kč

7. Laktační poradkyně

Pokud je obdarovaná prvorodička, může potřebovat také pomoc laktační poradkyně. Jde o něco, co by žena ocenila, ale sama si to nekoupí. Asi si říkáte, že je to docela blbost, ale věřte, že hromada prvorodiček má s kojením ze začátku velké problémy. Jak jsem zjistila ze svého průzkumu na FB skupinách, návštěvu laktační poradkyně by zpětně chtělo hodně prvorodiček.

Cenové rozpětí: podle ceníku laktační poradkyně

8. Poukaz ke kosmetičce nebo kadeřnici

Kromě těhotenských masáži můžete zvednout sebevědomí nastávající mamince také poukazem na kosmetiku nebo ke kadeřnici. U kosmetičky nebo kadeřnice si může těhotná žena oddechnout a nechat se hýčkat. Ano, nemůže si dopřát úplně všechno, ale v dnešní moderní době jsou naštěstí barvy na vlasy, laky na nehty a procedury, které neškodí těhotným ženám ani jejich miminku.

Cenové rozpětí: podle ceníku kadeřnice nebo kosmetičky, ale většinou mají poukazy na 500 Kč, 1 000 Kč nebo 1 500 Kč, případně na určitou službu

těhotenství

9. Aniball

Pokud chcete nastávající mamince ulehčit porod, můžete jí darovat Aniball. Je to pomůcka, která má usnadnit porod a zajistit porod bez prostřihu hráze. Každý má na to svůj názor. Jeden tábor žen si bez Aniballu neumí představit svůj porod, jiné tvrdí, že je to zbytečnost. Od dvou porodních asistentek vím, že to není spásné řešení, ale psychika ženy dělá divy, takže to může být taková sugesce hladkého porodu. Proč ne…každý máme něco.

Cenové rozpětí: 1 500 Kč – 2 000 Kč

10. Těhotenská pečující kosmetika

S rostoucím bříškem přibývají na těchto partiích taky nevzhledné strie. Bohužel se jich nikdy nedá úplně zbavit, ale dají se zmírnit. A může jim žena dokonce předcházet pomocí pečující kosmetiky. Pokud je nastávající maminka v začátcích, doporučuji darovat olej na bříško a strie. Pokud už se blíží ke konci, doporučuji jí dát jakoukoliv pečující kosmetiku na bříško, prsa nebo bradavky. Bude za ní rozhodně ráda.

Snažte se vybírat hypoalergenní kosmetiku pro těhotné ženy bez parfemace.

Cenové rozpětí: 150 Kč – 600 Kč

 

11. Dárkový koš kosmetiky

Kdo mě zná tak ví, že mám ráda vytváření dárkových košů. Vánoce jsou na to ideální! Pro těhulku můžete vytvořit například dárkový koš plný přírodní kosmetiky nebo přímo té těhotenské. Dárkový koš může obsahovat třeba pěnu do koupele, masážní olejíčky na nohy, masážní kartáče, olej na strie, krém na bradavky, hydratační krém a spoustu dalších drobností.

Dárkový koš můžete koupit už hotový nebo si ho vytvořit svépomocí.

12. Dětský dárkový koš

Další tip je dětský dárkový koš. Je to sice dárek pro miminko, ale maminka z něj může být nadšená, protože nemusí věci shánět. Oblíbené jsou dětské dárkové koše z dětských hraček, oblečení a doplňků jako jsou kousátka, muchláčci, bodýčka apod. Pokud nevíte pohlaví, vyberte neutrální barvy. Já ještě pohlaví našeho mimča nevím, takže teď nakupuji třeba béžové, bílé, hnědé, zelenkavé nebo žluté věci.

Cenové rozpětí: od 500 Kč

13. Plenkový dort

Plínek bude po porodu potřeba opravdu hodně. Oblíbeným dárkem jsou tedy i plenkové dorty v modré, růžové nebo neutrální béžové barvě. Koupit je můžete v DM, na internetu, ale dají se i vytvořit.

Cenové rozpětí: od 600 Kč

 

Drobnosti jako vánoční dárky pro těhotné ženy

14. Balíček bezkofeinové kávy

Většina žen v těhotenství ztrácí chuť na kofeinovou kávu Ale pokud tyto ženy patří mezi závislačky na kávě, rozhodně je potěšíte bezkofeinovou verzí. Balíček bezkofeinové kávy můžete zakoupit v kavárnách, v obchodech nebo na eshopu. Když jsem pátrala na internetu. Zjistila jsem, že jsou i ochucené bezkofeinové kávy, takže se můžete zaměřit nějaký degustační set. Nebo vybrat dárkové balení několika příchutí. Můžete tam najít také vánoční edici.

Cenové rozpětí: 275 Kč – 1 000 Kč

dárky pro těhotnou ženu

15. Sada těhotenských čajů

V těhotenství se spoustě žen mění chutě. Hlavně ze začátku těhotenství. Je to spojeno s hormony a jejich změnami. V prvních měsících může těhotná žena trpět nevolností. Od toho jí můžete pomoct správně zvoleným těhotenským čajem. Ale i v dalších měsících může těhotenský čaj pomoct s relaxací nebo s uvolněním. Jen si dejte pozor, aby bylo těhotenský čaj a opravdu těhotenský, protože v těhotenství ženy nesmí některé druhy bylinek!

Buď kupte těhotenský čaj těhotenskou sadu čajů, nebo nakombinujte čaje podle libosti, ale vždy se poraďte, jaké bylinky žena smí.

Cenové rozpětí: 42 Kč – 1 000 Kč

16. Knížka o těhotenství

Pokud je těhotná žena zároveň prvorodička rozhodně jí uděláte radost nějakou knížkou o těhotenství, porodu nebo o životě po porodu. V tomto případě ale koukejte na recenze. Ne každá těhotenská knížka je vhodná jako naučná. Hlavně, pokud ji napsal chlap.

Já si třeba chtěla koupit knížku, kterou napsal chlap, ale z recenzí jsem zjistila, že je to spíše samochvála chlapa podnikatele, který pracuje z domu na home office a pomáhá ženě s dítětem. Místo praktických rad, které žena využije se dozví o tom, jak je podnikatel skvělý, protože dokáže finančně zajistit rodinu a pomoct ženě. Takže, pozor na recenze!

Cenové rozpětí: od 275 Kč

 

17. Kvalitní čokoláda

Každá žena miluje sladké. A v těhotenství to platí obzvláště. Pokud máte ve své rodině nebo ve svém okolí těhotnou ženu, kupte kvalitní čokoládu nebo jí vytvořte dárkovou sadu s čokoládami. Rozhodně ji tím potěšíte.

Cenové rozpětí: od 99 Kč

18. Lahodné a jedinečné pralinky

Popravdě neznám ženu, která by během těhotenství neměla ráda sladké chutě většinou se to střídá mezi slanými a sladkými kyselými pálivými, ale ta sladká tam vždycky je. Proto ji můžete potěšit také kvalitními pralinkami. Můžete nakombinovat různé chutě od mléčné čokolády, až po nějaké neobvyklé kombinace jako je slaný karamel v hořké čokoládě, máta v čokoládě, kávové příchutě nebo například chilli.

Cenové rozpětí: většinou okolo 25 Kč – 40 Kč za 1 kus

pralinky ke kávě

19. Těhotenská rolnička (mexická bola, andělský zvonek)

Viděli jste někdy těhotnou ženu s rolničku na krku? Zní to trošku směšně, ale tento šperk má svůj význam. Mexická bola nebo andělský zvonek, jak se této rolničce také říká, má svůj původ v Mexiku. Tam je již několik století používají těhotné ženy, aby uklidnily miminko. Těhotenskou rolničku nosí těhulky na svém bříšku. Bola při chůzi vydává jemné, uklidňující a harmonizující zvuky, které miminko vnímá již od 20. týdne. Jakmile se dítě narodí, těhotenskou rolničku maminka zavěsí nad kolíbku a dítě slyší ten stejný zvuk jako slyšelo v bříšku. A je mnohem klidnější.

Cenové rozpětí: od 399 Kč

 

20. Afirmační kartičky

Některé ženy jsou hodně na afirmace, které dokáže pozitivně nasměrovat, uklidnit a docílit tak hladkého a krásného porodu. Pokud máte mezi sebou těhotnou ženu, která na afirmaci věří a má ráda pozitivní kartičky, můžete jí darovat afirmační kartičky s motivačními citáty a texty.

Cenové rozpětí: od 199 Kč

Praktické vánoční dárky pro těhotnou ženu

21. Poukaz na pomoc v domácnosti

Věřte nebo ne, ale těhotenství dává zabrat. Každá těhotná žena je unavenější a nezvládne tolik věcí jako dřív. Pokud jí chcete udělat radost, můžete jí vytvořit poukaz na praní, žehlení mytí oken, nebo další věci, které jí pomohou ulehčit od práce v domácnosti. Hlavně v posledních měsících těhotenství.

22. Úklidový servis

Další variantou je zaplatit těhotné ženě úklidový servis. Tady ale pozor. Ne každý má rád, když mu do domu přijde cizí člověk uklízet. Některé ženy by se mohly urazit a vzít to jako výtku na stav její domácnosti. Pokud víte, že by se tím mohla obdarovaná žena urazit a vzít to tak, že má doma bordel, raději tento dárek vynechte.

Zážitky jako vánoční dárky pro těhotnou ženu

Darovat můžete také zážitky!

23. Lístky do divadla nebo do kina

V těhotenské aplikaci jsem měla radu, že si mám užít volný čas s partnerem, dokud je mimčo ještě v bříšku. A je to pravda. V kolotoči plínek, krmení a spánku určitě nebude čas užít si romantickou večeři s manželem nebo zajít si do kina na film. Proto je mým dalším tipem zábava. Kupte těhotné ženě a jejímu partnerovi lístek do divadla nebo do kina, ať si užijí společný čas.

24. Poukaz na těhotenské focení

Říká se, že těhotenství je nejhezčím obdobím v životě každé ženy. Takže mým dalším tipem na vánoční dárky pro těhotnou ženu je tedy poukaz na těhotenské focení. Těhulka si tak může zdokumentovat své těhotenství a ty krásné chvíle čekání na prcka. Navíc je to pěkná vzpomínka také pro rodiče a prarodiče.

Věřte, že i když jí nyní bolí záda, na všechno si stěžuje. A nechce sama sebe vidět v zrcadle těhotenské focení určitě potěší, protože si může připomenout, jaké to bylo, když bylo její miminko ještě v bříšku.

těhotenské focení

25. Těhotenský deník nebo vzpomínková kniha

Oblíbené jsou také deníky a vzpomínkové knihy, kam maminka zapisuje zážitky a dojmy z těhotenství nebo z prvních let s dítětem. Může to být vzpomínka nejenom pro samotnou maminku, ale také pro miminko. Samozřejmě, až bude dospělé.

Do těchto deníků a knížek se vkládají fotky z ultrazvuků, vyfocené první krůčky, popsané první dojmy….Věřte, že jednou na to bude vzpomínat maminka i samotné dítě, až bude dospělé.

Já osobně mám nejradši právě osobní dárky. A k němu rozhodně tento patří!

Držím palce při hledání vhodných dárků pro těhotné ženy. Pokud se budete chtít podělit o své další nápady nebo zážitky, můžete mi nechat komentář nebo napsat na sociálních sítích. A pokud se vám článek líbí, budu ráda, když ho budete sdílet dál.

Další tipy na vánoční dárky

Vybíráte vánoční dárky? Mrkněte také na další tipy na:

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *