peklo čertovina recenze
| | |

Zábavný program s čerty v Peklo Čertovina u Hlinska

V Peklo Čertovina jsem byla před několika let na obědě a čertovský styl restaurace mě velice zaujal. Když jsem přemýšlela, co dát přítelovi k výročí, napadlo mě právě obžerství v Pekle, ale bohužel jsme slavili výročí v době, kdy byly restaurace kvůli koronaviru uzavřené.  Zatím to byly naštěstí jenom restaurace, ale později se z toho vyklubal zákaz kompletně všeho. Ale zpátky k Čertovině – v té době jsme si mohli užít alespoň procházku peklem a přenocování s večeří pro hotelové hosty. Než to všechno zavřeli.

Fotek se neděste – jsou z mého soukromého archivu fotek z mobilu, protože jsem zapomněla foťák na pokoji. 🙂

O Peklo čertovina

Peklo Čertovina je unikátní pohádkový komplex, kde najdete restauraci, kavárnu, vinárnu, penzion, mobilheim, naučnou stezku i show. Komplex najdete ve východních Čechách v okrese Chrudim.

peklo čertovina recenze

Zajímavosti o Peklo Čertovina

  • Víte, že se tady natáčela pohádka Čertoviny? Pokud jste ji ještě neviděli, tak doporučuji, protože je fakt krásná.
  • Peklo Čertovina má svou vlastní hymnu, a dokonce i pohádkovou knihu.
  • A jako každé peklo mají i svou vlastní knihu hříchů!  
Kniha hříchů v Peklo Čertovina
Kniha hříchů v Peklo Čertovina.

Prohlídka pekla se zábavným programem

Peklo nabízí dva programy – Vrátný čert Vytřas a Lucifer se žení. My jsme zvolili program s názvem Vrátný čert Vytřas. Čekala nás 80minutová prohlídka pekla, která začínala u pekelné brány. Vytřas nás seznámil s učitelkou čerticí Hubertou a ta si vyzkoušela děti i dospělé z pekelných nauk. Co vám budu povídat, děti na tom byly o něco lépe 😀

Další zastávka byla u čertí trapírny, kde se mučí zlobivé duše. A nebudu lhát i my dospělí jsme si vyzkoušeli nějaké ty mučící nástroje.

Pak jsme se setkali se samotným Luciferem, který si vytáhl jednu duši z davu a zvážil ji na pekelné váze. Jména hříšníků si zapsal do velké pekelné knihy a řekl čertům, aby nás odvedli do pekelné kuchyně. No, svíčkovou jsme si zrovna nedali a šišky s mákem nás také nezaujali, ale v šenku jsme dostali ochutnat výborné černé pivo. „Po černém pivu rostou prsa a tady panenka by ho chlastat neměla,“ řekla mi čertice Huberta a šibalsky na mě mrkla. Ale i tak jsem pivo dostala. Pěkně stylově – z rohu. Připili jsme si s čerty i se samotným Luciferem a postěžovali jsme si na aktuální situaci.

černé pivo v peklo čertovina
Po černém pivu rostou prsa a tady panenka by ho chlastat neměla,..“

Po návštěvě šenku nás Vytřas dovedl do labyrintu, kde bylo k vidění 7 komůrek. Každá komůrka byla určena jednomu smrtelnému hříchu. V závěru prohlídky nás čekala nově otevřená pražírna kávy. Čerti nám povyprávěli, jak se vyrábí a připravuje kvalitní káva. No a na závěr jsme si mohli dít místní čertovskou kávu a nějaký ten sladký zákusek, abychom podpořili obžerství, že.   

Recenze prohlídky

Prohlídka se nám velice líbila, a i když jsme si nejdřív říkali, že je to spíše pro děti, byli jsme mile překvapeni. Show je určená dětem, ale rozhodně rozbrnká bránici nejednoho dospěláka. My jsme se parádně bavili od začátku do konce a rozhodně bych se šla podívat i na druhou show Lucifer se žení. Tedy, až korona dovolí.

Tímto bych také chtěla poděkovat perfektním čertům, čerticím a Luciferovi za parádní show.

Důležité info na závěr

  • Kde najdete Peklo Čertovina: Medkovy kopce, okres Chrudim, východní Čechy
  • Cena prohlídky: 319 Kč
  • Délka prohlídky: 80 minut (60 minut peklo + 20 minut pekelná kavárna)
  • Web: Čertovina

Co je nového v Pekle Čertovina? Pohádkový Kocourkov! Zajímá vás to? Přečtěte si článek Kocourkov – přespání jako v pohádce.

Sledujte také sekci Cestování, protože do ní budu postupně přidávat zážitky z dovolené a samozřejmě tipy na výlety.

Podobné články

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *