termix
| |

Recept na avokádový dezert (avokádový termix) – fitness snídaně

Dneska vám ukážu takový můj pokus, který se povedl a chutná mně i přítelovi. Recept na avokádový dezert s tvarohem, kterým můžete nahradit snídani nebo svou svačinu. Je rychlý, lahodný a připravený do 5 minut.

Příběh receptu

Recept na avokádový dezert s tvarohem na sladko jsem vymyslela tak nějak za pochodu, když mi u jednoho receptu zbyla polovina avokáda. Neměla jsem chuť na slanou pomazánku z avokáda ani jsem nepotřebovala guacamole, tak mě napadlo udělat si svačinu s tvarohem.

Do mixéru jsem hodila avokádo a pár dalších ingrediencí a výsledek zaujal nejenom mě, ale i mého přítele. Takže, pokud chcete i do svého chlapa dostat trochu zdravého avokáda, vyzkoušejte Avokádový čoko tvaroh nasladko.

Avokádo je exotické ovoce, které si našlo cestu i do našich regálů. I když si mnozí myslí, že jde o zeleninu, není tomu tak. Podobně jako rajče patří avokádo mezi ovoce. Spousta lidí avokádo nejí, protože jim nechutná nebo jej neumí oloupat, ale myslím si, že je to škoda. Avokádo má totiž spousty potřebných živin a je rychlým zdrojem vlákniny, bílkovin a vitamínů. Navíc vám doplní i zdravé tuky, draslík a folát. Pěkný článek o prospěšnosti avokáda najdete na portálu blendea.

Recept na avokádový dezert s tvarohem

obtížnost: snadné • doba přípravy: cca 5 minut • počet porcí: 4 porce (svačina), 2 porce (snídaně)

Recept na avokádový dezert

Ingredience

  • 1/2 avokáda 🥑
  • 4 lžičky holandského kakaa
  • 3 lžičky medu
  • vanička polotučného tvarohu (250 gramů)
  • 2 lžíce bílého jogurtu

Recept na avokádový dezert

Avokádo zbavíme pecky, vydlabeme jej a rozmixujeme na kašičku. Do této kaše přidáme kakao, med, tvaroh a jogurt a vše důkladné zamícháme nebo promixujeme tyčovým mixérem. Pokud se vám zdá směs moc hutná, přidejte více jogurtu, aby měla jemnější konzistenci. Pokud máte raději sladší variantu, přidejte víc medu.

Takto připravenou směs můžeme vložit do mističek a rovnou jíst nebo připravit do menších skleniček jako svačinku s sebou. Pro větší efekt můžete avokádový čoko tvaroh ozdobit plátkem avokáda nebo snítkou máty. Tmavá čokoládová barvě se skvěle doplňuje se zeleným avokádem. Já používám tento recept pro rychlou snídani nebo svačinu s sebou do práce.

V ledničce vám takto připravený tvaroh vydrží přibližně týden. V uzavřené sklenici nebo misce jej můžete nechat v ledničce okolo 14 dní, ale garantuji vám, že se dřív sní.

Podobné články

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *