vánoční dárky z fotografií
| |

10 tipů na vánoční dárky z fotky

Nevíte, co dát své rodině pod stromeček? Mám pro vás tip, který mě nikdy nezklamal. Fotodárky! V dnešním článku vám ukážu 10 tipů na oblíbené vánoční dárky z fotky pro celou rodinu i přátelé. Nebojte, není to vůbec nic složitého. Co potřebujete? Jednu nebo více fotografií a trochu času.

Už se to blíží – Vánoce! A pokud nevíte, co dát babičkám, dědečkům a dalším rodinným příslušníkům, dejte jim něco, co opravdu potěší. Pokud od svého okolí často slyšíte, že dotyčný nic nechce nebo, že neví, co chce k Vánocům, tak pro vás mám jednoduché řešení. Darujte personalizovaný dárek z nějaké pěkné fotky. Já dávám svému okolí vánoční dárky z fotky každý rok, protože ho obdarovaný nemůže poslat dál jako například novou pánev nebo bačkory.

Stačí vám jediné – vhodná fotka nebo série fotografií podle toho, jaký dárek zvolíte. Já osobně nakupuji foto dárky buď na EmpikFoto nebo na Fotolab.cz.

Jaké vánoční dárky z fotky jsou nejlepší?

1. Puzzle z vlastní fotky

Začnu nejdříve s puzzlemi, protože ty můžete darovat komukoliv. Jsou perfektním dárkem pro děti, ale také pro hravé dospělé. A navíc vám k nim stačí pouze jedna pěkná fotka – a nemusí být zrovna od profi fotografa. Vybrat si můžete několik velikostí puzzlí a také různý počet dílků. K dispozici jsou i různé rámečky nebo nápisy, kterým můžete dodat puzzlím šmrnc. Cenově se tento dárek pohybuje od 159 Kč do 749 Kč.

puzzle z vlastní fotografie

2. Fotohrnek na kávu i čaj

Další oblíbeným, a hlavně praktickým fotodárkem je hrnek o objemu 330 ml nebo 440 ml. Vybrat si můžete klasický bílý hrnek nebo hrnek s barevným vnitřkem. Narazila jsem také na hrnky s barevným vnitřkem a se lžičkou anebo s kouzelnými hrnky, u kterých se zobrazí fotografie až když do hrnku nalijete horkou tekutinu.

hrnek z vlastní fotky

Já si zamilovala latté hrnek o objemu 350 ml. Piju z něj čaj i při čtení tohoto článku. Cenově se hrnečky pohybují od 179 Kč a můžete na ně vložit jednu nebo více fotografií. Stejně jako u fotopuzzllí i u hrnku můžete k fotce přidat rámeček, ozdobit ji nějakým clipartem nebo napsat nějaký pěkný text. Vaší fantazii se meze nekladou a vaše rodina bude z hrnků od srdce nadšená.   

3. Foto kalendář, kde budete hvězdou

Aktuální téma jsou Vánoce a konec roku 2020, takže hodně lidí hledá i kalendář nebo diář pro rok 2021. Pokud víte, že vaše okolí ještě žádný kalendář nemá, můžete se hecnout a nějaký pěkný jim vytvořit. A to buď stolní nebo nástěnný. Ten je navíc k dispozici ve dvou formátech.

Budete k tomu potřebovat 13 fotografií – na každý měsíc 1 fotku a 1 fotografii na úvodní stranu. Doporučuji vybrat nějaké hezčí fotky, protože u tohoto dárku půjde vidět kvalita zhotovené fotky. Cenově se tento dárek pohybuje od 239 Kč.

kalendář z fotek

4. Polštář z fotky

Když jsem pracovala ve Fotolabu, častým vím, že častým dárkem byl i fotopolštář. Opět vám stačí pouze jedna fotka nebo mix fotek. Vybrat můžete i nějaký pěkný motiv, clipart nebo text, aby se obdarovanému dobře spalo. Cena polštáře začíná na 199 Kč. 

5. Instafotky a tištěné fotky

Pokud jste kreativci a hračičkové, můžete si vytisknout fotky a udělat z nich kreativní fotoalbum. Super nápad je třeba ke každé fotce něco připsat, popsat ji nebo k ní vložit nějakou vzpomínku v podobě vstupenky, sušených květin apod.

instax fotografie

Tento dárek vám zabere víc času a potřebujete na něj opravdu hodně fotek, takže ho doporučuji pouze v případě, že máte přístup k velkému balíku fotek a zároveň máte spoustu času. Efekt stojí za to!

Líbí se vám spíše vůně dřeva? Vytvořte personalizovaný dárek s gravírovanou nebo tištěnou fotkou. 

6. Vánoční dárky z fotky – Fotokniha

Pokud se vám nelíbí vkládání nebo lepení fotek do alba, můžete si vytvořit fotoknihu. Ať už uděláte příběh, kroniku nebo jenom nálož fotek s cliparty, texty, rámečky a dalšími vychytávkami, bude mít obdarovaný radost. Stejně jako u fotek potřebujete více fotek, aby vypadala fotokniha dobře. A také to zabere nějaký čas, ale tentokrát ho nestrávíte s lepidlem a tužkou v ruce, ale u počítače.

Jakmile budete mít knihu hotovou, pošlete ji na tisk a pak už ji stačí jen zabalit. Cenově se fotoknihy pohubují od 89 Kč do 899 Kč. Na výběr máte měkkou vazbu, sešitovou vazbu, ale i tvrdou vazbu a k výběru je i několik druhů fotopapírů. Fotoknihy mají i spoustu velikostí od malé, přes středně velké až po velké fotoknihy.

vánoční dárky z fotografií

7. Vlastní pohádka pro kluky i holky

Tohle je poměrně žhavá novinka určená spíše dětem než dospělákům. Personalizované pohádky s fotkami. Na výběr máte dvě varianty této knihy – 1 je určena dívkám a ta druhá klukům. Zapojte své dítě do světa pohádek pomocí této knihy. Stačí vyplnit jméno dítěte do již vytvořené pohádky a do políček pro fotky a texty vložit fotky vašeho dítěte a vzkaz. Cena personalizované pohádky začíná na 599 Kč.

8. Obal na telefon s fotkou

Mobil má v dnešní době každý. Pokud vaše děti, přítel, přítelkyně nebo rodina nemají obal, můžete jim vytvořit stylový obal na telefon s vlastním designem nebo fotkou. Oblíbené jsou fotky domácích mazlíčků, rodinné nebo párové fotky. Na výrobu tohoto dárku budete potřebovat jednu fotku, ale také musíte znát typ telefonu obdarovaného.  

pouzdro na mobil z vlastní fotografie

9. Plátno na stěnu

Pokud máte opravdu kvalitní fotky své rodiny, svatby nebo vaší lásky, můžete je zvěčnit na plátnu. K dispozici je několik velikostí a vzhledů. A na výrobu plátna vám bude stačit jedna vysoce kvalitní fotka. Ať už si vystavíte plátno ve své ložnici nebo v obývacím pokoji, budete se cítit útulně. Plátno patří mezi nejoblíbenější vánoční dárky z fotky hlavně u žen.

10. Pohlednice s vlastní fotkou

Pokud už všechny dárky máte, možná vám bude stačit i menší připomínka Vánoc nebo PF k novému roku. I tohle je možné. Pohlednici si můžete vytvořit z jedné nebo z několika fotek a klidně i z fotek z vašeho mobilu. Na obou stranách pohlednice můžete napsat svůj text. Tohle sice mezi vánoční dárky z fotky moc nepatří, ale na druhou stranu můžete vytvořit zábavnější vánoční památku než natištěné blahopřání nebo suchý e-mail.

pohlednice z vlastní fotky

Doufám, že se vám článek líbil a trochu vás inspiroval k nákupu vánočního dárku z fotky.

Držím palce při hledání vhodných dárků z fotky. Pokud se budete chtít podělit o své další nápady nebo zážitky, můžete mi nechat komentář nebo napsat na sociálních sítích. A pokud se vám článek líbí, budu ráda, když ho budete sdílet dál.

Další tipy na vánoční dárky

Vybíráte vánoční dárky? Mrkněte také na další tipy na:

Podobné články

6 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *