fotokniha z fotky
SEZÓNNÍ INSPIRACE,  Vánoční dárky

10 tipů na vánoční dárky z fotky

Nevíte, co dát své rodině pod stromeček? Mám pro vás tip, který mě nikdy nezklamal. Fotodárky! V dnešním článku vám ukážu 10 tipů na oblíbené vánoční dárky z fotky pro celou rodinu i přátelé. Nebojte, není to vůbec nic složitého. Co potřebujete? Jednu nebo více fotografií a trochu času.

Už se to blíží – Vánoce! A pokud nevíte, co dát babičkám, dědečkům a dalším rodinným příslušníkům, dejte jim něco, co opravdu potěší. Pokud od svého okolí často slyšíte, že dotyčný nic nechce nebo, že neví, co chce k Vánocům, tak pro vás mám jednoduché řešení. Darujte personalizovaný dárek z nějaké pěkné fotky. Já dávám svému okolí vánoční dárky z fotky každý rok, protože ho obdarovaný nemůže poslat dál jako například novou pánev nebo bačkory.

Stačí vám jediné – vhodná fotka nebo série fotografií podle toho, jaký dárek zvolíte. Já osobně nakupuji foto dárky buď na EmpikFoto nebo na Fotolab.cz.

 

Jaké vánoční dárky z fotky jsou nejlepší?

 

1. Puzzle z vlastní fotky

Začnu nejdříve s puzzlemi, protože ty můžete darovat komukoliv. Jsou perfektním dárkem pro děti, ale také pro hravé dospělé. A navíc vám k nim stačí pouze jedna pěkná fotka – a nemusí být zrovna od profi fotografa. Vybrat si můžete několik velikostí puzzlí a také různý počet dílků. K dispozici jsou i různé rámečky nebo nápisy, kterým můžete dodat puzzlím šmrnc. Cenově se tento dárek pohybuje od 159 Kč do 749 Kč.

foto puzzle
Puzzle z vlastní fotky nemusí být dárek pouze pro děti!

 

2. Fotohrnek na kávu i čaj

Další oblíbeným, a hlavně praktickým fotodárkem je hrnek o objemu 330 ml nebo 440 ml. Vybrat si můžete klasický bílý hrnek nebo hrnek s barevným vnitřkem. Narazila jsem také na hrnky s barevným vnitřkem a se lžičkou anebo s kouzelnými hrnky, u kterých se zobrazí fotografie až když do hrnku nalijete horkou tekutinu.

vánoční dárky z fotky hrnek z fotky
Z tohohle hrnku bude radost pít kafe!

Já si zamilovala latté hrnek o objemu 350 ml. Piju z něj čaj i při čtení tohoto článku. Cenově se hrnečky pohybují od 179 Kč a můžete na ně vložit jednu nebo více fotografií. Stejně jako u fotopuzllí i u hrnku můžete k fotce přidat rámeček, ozdobit ji nějakým clipartem nebo napsat nějaký pěkný text. Vaší fantazii se meze nekladou a vaše rodina bude z hrnků od srdce nadšená.   

 

3. Foto kalendář, kde budete hvězdou

Aktuální téma jsou Vánoce a konec roku 2020, takže hodně lidí hledá i kalendář nebo diář pro rok 2021. Pokud víte, že vaše okolí ještě žádný kalendář nemá, můžete se hecnout a nějaký pěkný jim vytvořit. A to buď stolní nebo nástěnný. Ten je navíc k dispozici ve dvou formátech.

Budete k tomu potřebovat 13 fotografií – na každý měsíc 1 fotku a 1 fotografii na úvodní stranu. Doporučuji vybrat nějaké hezčí fotky, protože u tohoto dárku půjde vidět kvalita zhotovené fotky. Cenově se tento dárek pohybuje od 239 Kč.

kalendář z fotky

4. Polštář z fotky

Když jsem pracovala ve Fotolabu, častým vím, že častým dárkem byl i fotopolštář. Opět vám stačí pouze jedna fotka nebo mix fotek. Vybrat můžete i nějaký pěkný motiv, clipart nebo text, aby se obdarovanému dobře spalo. Cena polštáře začíná na 199 Kč. 

 

5. Instafotky a tištěné fotky

Pokud jste kreativci a hračičkové, můžete si vytisknout fotky a udělat z nich kreativní fotoalbum. Super nápad je třeba ke každé fotce něco připsat, popsat ji nebo kní vložit nějakou vzpomínku v podobě vstupenky, sušených květin apod.

tisk fotografií levně

Tento dárek vám zabere víc času a potřebujete na něj opravdu hodně fotek, takže ho doporučuji pouze v případě, že máte přístup k velkému balíku fotek a zároveň máte spoustu času. Efekt stojí za to!

 

6. Vánoční dárky z fotky – Fotokniha

Pokud se vám nelíbí vkládání nebo lepení fotek do alba, můžete si vytvořit fotoknihu. Ať už uděláte příběh, kroniku nebo jenom nálož fotek s cliparty, texty, rámečky a dalšími vychytávkami, bude mít obdarovaný radost. Stejně jako u fotek potřebujete více fotek, aby vypadala fotokniha dobře. A také to zabere nějaký čas, ale tentokrát ho nestrávíte s lepidlem a tužkou v ruce, ale u počítače.

Jakmile budete mít knihu hotovou, pošlete ji na tisk a pak už ji stačí jen zabalit. Cenově se fotoknihy pohubují od 89 Kč do 899 Kč. Na výběr máte měkkou vazbu, sešitovou vazbu, ale i tvrdou vazbu a k výběru je i několik druhů fotopapírů. Fotoknihy mají i spoustu velikostí od malé, přes středně velké až po velké fotoknihy.

fotokniha z fotky

 

7. Vlastní pohádka pro kluky i holky

Tohle je poměrně žhavá novinka určená spíše dětem než dospělákům. Personalizované pohádky s fotkami. Na výběr máte dvě varianty této knihy – 1 je určena dívkám a ta druhá klukům. Zapojte své dítě do světa pohádek pomocí této knihy. Stačí vyplnit jméno dítěte do již vytvořené pohádky a do políček pro fotky a texty vložit fotky vašeho dítěte a vzkaz. Cena personalizované pohádky začíná na 599 Kč.

 

8. Obal na telefon s fotkou

Mobil má v dnešní době každý. Pokud vaše děti, přítel, přítelkyně nebo rodina nemají obal, můžete jim vytvořit stylový obal na telefon s vlastním designem nebo fotkou. Oblíbené jsou fotky domácích mazlíčků, rodinné nebo párové fotky. Na výrobu tohoto dárku budete potřebovat jednu fotku, ale také musíte znát typ telefonu obdarovaného.  

fotodárky z vlastních fotek

 

9. Plátno na stěnu

Pokud máte opravdu kvalitní fotky své rodiny, svatby nebo vaší lásky, můžete je zvěčnit na plátnu. K dispozici je několik velikostí a vzhledů. A na výrobu plátna vám bude stačit jedna vysoce kvalitní fotka. Ať už si vystavíte plátno ve své ložnici nebo v obývacím pokoji, budete se cítit útulně. Plátno patří mezi nejoblíbenější vánoční dárky z fotky hlavně u žen.

 

10. Pohlednice s vlastní fotkou

Pokud už všechny dárky máte, možná vám bude stačit i menší připomínka Vánoc nebo PF k novému roku. I tohle je možné. Pohlednici si můžete vytvořit z jedné nebo z několika fotek a klidně i z fotek z vašeho mobilu. Na obou stranách pohlednice můžete napsat svůj text. Tohle sice mezi vánoční dárky z fotky moc nepatří, ale na druhou stranu můžete vytvořit zábavnější vánoční památku než natištěné blahopřání nebo suchý e-mail.

pohlednice z fotky

Doufám, že se vám článek líbil a trochu vás inspiroval k nákupu vánočního dárku z fotky.

Jsem milovnice dobrého jídla a pití. Ve volném čase ráda vařím, vytvářím recepty, tvořím a užívám si života. Vím, že nikdo není dokonalý, ale věřím, že každý může být šťastný.

Komentáře

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

error: Pozor: Obsah je chráněn proti zneužití