Láska prochází kuchyní recenze
| |

Recenze: Láska prochází kuchyní od SmartPress

Jídlo je nejlepším dárkem, což dokazuje i kuchařka Láska prochází kuchyní z nakladatelství SmartPress. Pokud nevíte, co darovat někomu, kdo má všechno nebo nic nechce – darujte mu jídlo (nebo pití). No, vždyť, jak by řekl Jiří Kodet ve filmu Pelíšky: „Největší radost udělá takový dárek, který člověk vyrobí sám pro toho druhého… Z lásky.“ Nevěříte? Podívejte se na recenzi a ukázku z kuchařky.

A platí to i o dárcích a nejenom těch vánočních. Nemusíte vyrábět zrovna velblouda, ale můžete vytvořit něco dobrého k snědku. A k tomu vám skvěle pomůže právě kniha autorky Denisy Bartošové  z dílny nakladatelství SmartPress – kuchařka s názvem Láska prochází kuchyní. A co si budeme říkat, pokud máte v okolí někoho, kdo rád kuchtí, skvělým dárkem pro něj bude právě i tato kniha. Spolupráce Nakladatelství SmartPress děkuji za poskytnutou knihu. Fotografie jsem pro vás s láskou nafotila já.​ × Zrušit upozornění

Nakladatelství SmartPress

SmartPress se zaměřuje na originální české knihy. V jejich nabídce najdete například kuchařky,  beletrii, tvořivé knihy, ale i dětské knihy. Ale zpět k našemu tématu.

Láska prochází kuchyní

cena: 299 Kč • kde koupit: Smart press • počet stran: 176 stran • rozměry: 21 cm × 29 cm

recenze láska prochází kuchyní

Kuchařka Denisy Bartošové obsahuje spoustu jedlých dárků pro celou rodinu. Všechny recepty autorka vytvořila a vyzkoušela na své rodině a přátelích, takže může potvrdit jejich úspěšnost. Najdete tu tipy na dárky pro maminky, tatínky, babičky, dědečky, pro děti, dcery, syny, ale i pro kolegy do práce nebo další přátelé. A to včetně rad, jak takové dárky zabalit.

Recenze Láska prochází kuchyní

Ať už chcete kupovat knihu pro sebe jako zdroj kulinářských dobrot pro své okolí nebo jako dárek pro své blízké, určitě vás bude zajímat její recenze. Nikdo nechce kupovat zajíce v pytli, že?

 

Design kuchařky

Vzhled knihy je velice romantický. a zaujme na první pohled. Obal je bílý s kombinací světle růžové a má netradiční vykrojené okénko. Připomíná mi to babiččinu kredenc, ale podle autorky to má být pohled do její kuchyně.

Když první stranu otevřete, objevíte vnitřek kredence a samozřejmě kompletní fotku pohledu do kuchyně autorky.

Knize nechybí obsah rozdělený podle sezóny a mile mě překvapil i kalendář, kam si můžete zapisovat, kdy má někdo z vašeho okolí narozeniny nebo svátek. Vždycky můžete mít přehled, kdy začít s přípravou jedlého dárku.

Láska prochází kuchyní recenze

Recepty

V knize Láska prochází kuchyní najdete několik receptů na jedlé dárky. U žádného nechybí inspirativní fotografie, krátké povídání, informace, co budete potřebovat na samotný recept i na jeho zabalení a samozřejmě návod. Líbí se mi i rady, jak jídlo zabalit a uchovat ho.

A samozřejmě nechybí recepty pro každou sezónu včetně letního zavařování nebo například houbařského šílenství. V únoru najdete recepty pro zamilované, v srpnu recepty na zpracování hub a dozrávajícího ovoce a v listopadu přípravu na adventní kalendář.

Kromě jedlých dárků si můžete doplnit svůj špajz o lahodné dobroty ke snídani nebo ke svačinám. Já si oblíbila například recepty na polévkovou směs nebo ořechy v medu. Velká mňamka.

Jediné, co bych sekci receptů vytkla je styl písma. Typografie je sice romantická, což odpovídá stylu kuchařky, ale některé části jsou hůře čitelné. 

Jak zabalit jedlý dárek

Kromě receptů v knize najdete i sekci věnovanou ozdobným polepkám na koření, na čaje i na dárky. Jsou to takové šablony, které můžete vystřihnout a použít nebo si podle nich připravit své zdobení na různé skleničky a kořenky. Za mě je to rozhodně skvělý nápad, protože k jedlému dárku patří i krásné zdobení.

Kniha má prakticky řešený rejstřík a na zadní straně najdete polepky na koření a další jedlé dárky.

Proč si knihu Láska prochází kuchyní pořídit?

  • Naučíte se zavařovat, dělat pečené čaje a další pokrmy.
  • Využijete ovoce, zeleninu, bylinky i houby ze své zahrádky nebo z lesa.
  • Naučíte se něco nového.
  • Zabavíte svoje děti.
  • Budete mít skvělý zdroj jedlých dárků.
  • Vytvoříte si spoustu dobrot do své komůrky.
  • Vyzkoušíte něco nového.
  • Zjednodušíte si vaření a pečení, protože si můžete vytvořit například vlastní polévkovou směs pro přípravu rychlé a chutné polévky.

Navíc knihu můžete koupit jako dárek nějaké hospodyňce nebo milovnici vaření, zavařování a pečení.

Závěrečné hodnocení knihy Láska prochází kuchyní

Bruneta v kuchyni testuje

Kniha Láska prochází kuchyní je dokonalým dárkem pro někoho, kdo rád zavařuje a snaží se co nejlépe zužitkovat veškerou úrodu, kterou si vypěstuje nebo koupí. Zároveň si myslím, že kniha udělá radost i když si ji koupíte pro sebe, protože s ní můžete připravovat dobroty pro své blízké.

Oceňuji, že autorka myslí na udržitelnost. Komu z vás se někdy stalo, že jste měli ze zahrádky větší úrodu, než kterou jste stihli spotřebovat. Já sama nerada plýtvám jídlem, takže pro mě je tato kuchařka skvělým pomocníkem. ❤

Líbí se mi design knihy, styl, jakým je kniha vedená a oceňuji i rozdělení podle ročního období, protože efektivně zužitkujete zrovna to, čeho je dostatek. Milý je i kalendář, protože takhle nezapomenete žádný dárek pro své blízké připravit dopředu.

A z čeho jsem nadšená asi nejvíce – tohle není jenom kuchařka. Je to také návod, jak dárek zabalit a vyzdobit. Na konci knihy máte různé jmenovky, štítky, šablony na dárkové balení a další užitečné pomůcky, ze kterých si můžete vytvořit šablony.

Jediné, co bych trochu vytkla je vybrané písmo ke knížce, protože v některých pasážích je složitější pro čtení, ale na druhou stranu ladí k romantickému designu celé knihy.

Za mě kuchařku Láska prochází kuchyní můžu doporučit všem. I začátečníkům, protože recepty jsou opravdu jednoduché.

Líbí se vám kniha Láska prochází kuchyní? Mrkněte také na mou další recenzi Tradinář, kde najdete tradiční recepty podle sezóny a svátků. Zajímavá kniha je také Dej tělu šanci, kterou jsem také recenzovala pro SmartPress.

Podobné články

4 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *