Tradinář recenze a ukázka
| |

Recenze: Tradinář – kronika oslav a zvyků na celý rok

Dnes se podíváme na knihu plnou tradic a oslav! Jaký je Tradinář od Martiny Boledovičové a Moniky Kindlové? Sepsala jsem pro vás recenzi a nafotila pár ukázek z této knihy plné receptů, oslav, dekorací a tradic. Knihu jsem dostala v rámci spolupráce s českým nakladatelstvím SmartPress. 

Nakladatelství SmartPress

Ráda čtu, vařím a tvořím, takže spolupráce se společností Smart Press pro mě byla jasnou volbou! Navíc se aktuálně snažím podpořit co nejvíce českých společností a e-shopů, protože epidemie zasáhla spousty lidí.

Smart Press je nakladatelství a zároveň internetový obchod, ve kterém můžete najít kuchařky, originální knihy zaměřené na tvorbu, ale také dětské knihy nebo beletrii. Hrozně moc se mi líbí jejich claim: „Originální české kuchařky a další výjimečné knihy“.

A dneska vám zrovna recenzi jedné výjimečné knihy představím. Tady je recenze a ukázka z knihy Tradinář. 

Spolupráce Nakladatelství SmartPress děkuji za poskytnutou knihu. Fotografie jsem pro vás s láskou nafotila já.​

 

 

Tradinář – rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů


Od nakladatelství SmartPress jsem dostala k recenzování hned 4 knihy, ale rozhodla jsem se začít s hodnocením knihy Tradinář. Tuto knihu jsem si vybrala jako první z mnoha důvodů. 

Za prvé je to opravdu originální kniha plná tradic, svátků, pečení, vaření, ale také zdobení a tvoření. Je to takový kompletní koloběh roku. A za druhé – blíží se Vánoce a myslím, že konkrétně tato knížka potěší spousty kuchařek i tvořilek. Navíc k ní dostanete originální plátěnou tašku s motivem kroniky.

Ale pojďme se na tuto knihu podívat trochu blíže.

Tradinář od SmartPress

Recenze Tradináře od SmartPress


cena:
599 Kč • kde koupit: Smart press • počet stran: 288 stran • rozměry: 21 cm × 21 cm

Tradinář je za mě nejlepší kniha, kterou jsem zatím mohla držet v ruce, protože uchovává tradice našich předků a zároveň vám může pomoct trávit čas s rodinou. A případně si vytvořit, respektive navázat, na tradice nové. Jakmile v ní začnete listovat, zjistíte, že svým zpracováním a tematickými fotografiemi navodí tu správnou domácí atmosféru. 

Zpracování knihy Tradinář

Na e-shopu Smartpress.cz můžete knihu najít se dvěma designovými přebaly. K dispozici je bílý přebal s věncem nebo červený makový obal s věncem. Mně osobně se více líbí barevný design s červenými máky. Je to takové veselejší. Vnitřek knihy je samozřejmě u každé knihy stejný.

Hned jak vezmete Tradinář do ruky, dýchne na vás romantická atmosféra. A hned máte chuť ji otevřít. Líbí se mi i velikost knihy, která je tak akorát na listování i pro mou knihovnu. A nebojte, kniha vám dlouho vydrží, protože má kvalitní pevnou vazbu

Každý měsíc spousta nápadů


Koloběh roku
 samozřejmě začíná 1. měsícem v roku – lednem a pokračuje dál až do prosince. Každý měsíc vás čeká krátké povídání o daném měsíci a krásná fotografie přírody dle sezóny.

V každém měsíci najdete shrnutí svátků a významných dnů, ale také akce a rituály, tvoření a jídlo a pití. Vše spisovatelky přizpůsobily podle daného období, takže se můžete těšit na sezónní recepty, ale také na ladící dekorace do bytu nebo na zahradu. S Tradinářem skvěle zabavíte i děti, protože v chladných dnech si s nimi můžete něco vytvořit nebo třeba zahrát stínové divadlo, které také najdete uvnitř knihy.

Co v knize najdete?

Svátky a významné dny

Věděli jste, že každý měsíc jsou minimálně 4 významné dny a svátky? Teď nemyslím pouze státní svátky, ale tradiční svátky včetně těch téměř zaniklých. V Tradináři najdete například tradiční oslavu Velikonoc, Masopustu, ale také Vinobraní, Vánoc nebo Silvestra, ale nechybí ani jiné významné dny. Věděli jste například, co je Pašijový den? Nebo jak se slaví Svatojánská noc?

Akce a rituály

Ve druhé sekci se dozvíte, co vlastně na tyto svátky a významné dny dělali naši předci. Některé tradice a rituály se uchovaly dodnes, ale některé rituály dodržuje pouze hrstka lidí. Což je škoda, protože akce a rituály utužují rodinné vztahy.

Tvoření

Třetí sekce je tvořivá! Každý měsíc můžete vyrábět tematické dekorace do domu, zábavné předměty pro děti nebo nějaké propriety pro různé rituály. Tvořit můžete i se svými dětmi, protože to skvěle utužuje vztahy v rodině.

Vaření

Sezónní inspirace pro vaření, pečení a zavařování ulehčí vymýšlení oběda i večeře. Na Velikonoce i na Vánoce nechybí tradiční recepty na pokrmy pro celou rodinu. A během podzimu se můžete těšit na dobroty z dýně, jablek a zavařovací klasiky.

A jak můžete vidět z ukázky Tradináře, nechybí fotografie dekorací nebo připravených pokrmů, ať víte, jak má výsledek vypadat.

Proč si Tradinář pořídit?

  • Poznáte, co, proč, a jak slavili naši předkové.
  • Nemusíte přemýšlet, co tradičního připravit na Velikonoce, Vánoce, Masopust a další významné dny.
  • Zjistíte, co sezónního uvařit nebo upéct.
  • Vyzdobíte si svůj domov stylově podle aktuální sezóny.
  • Naučíte se něco nového.
  • Utužíte vztahy v rodině.
  • Zabavíte svoje děti, aby neseděly pořád u počítače nebo u telefonu.
  • Je to skvělý originální dárek.
  • Oživíte lidové tradice téměř zaniklých svátků.
  • Vytvoříte si nové rodinné zvyky.

Jak se mi knížka Tradinář líbila?

Jsem z knihy nadšená a myslím, že o ní neslyšíte naposled, protože je v ní spousta užitečných dekorací a lahodných receptů. Každý měsíc je přehledný, plný fotografií a také rad a rituálů. Vzhledem k perfektnímu designovému zpracování si myslím, že je to i skvělý originální dárek pro všechny milovnice vaření, tradic nebo tvoření.

Kniha Tradinář rozhodně zabaví i děti, protože v ní najdete spousty dětských her, DIY hraček nebo dekorací, které mohou tvořit i menší děti. A o tom to je – být s rodinou. Tvořit něco s rodinou. A bavit se!

Dostaňte lidové tradice zpět do svých domácností!

Bruneta v kuchyni testuje Tradinář

 

Líbí se vám Tradinář? Mrkněte na další knihy z nakladatelství SmartPress. U mě na blogu najdete například recenzi kuchařky Láska prochází kuchyní nebo knihy o zdravém životním stylu Dej tělu šanci.

Podobné články

4 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *